Garip bir soru yirmi yaş üstü

İstanbulda 20 ile 65 arasındaki herkes ölüyor bir tek siz yirmi yaşın altındakiler 65 yaşın üstündekiler ve hayvanlar kalıyor internet telefon elektrik ve sular çalışıyor ne yapardınız

internete girerim. telefonu sarj ederim. su icerim.

  • yuz kiloluk bir zenci  (05.08.16 16:22:03)
bütün gym'leri alırım.

  • brakgn  (05.08.16 16:26:19)
Boyle bir kitap yazacaksan okurum.

Soruna yanit: 20 yil icinde her sey eski durumuna doner.
  • Traveller  (05.08.16 18:26:13)
bu soruyu nasıl bir cevap duymayı bekleyerek sorduğunuzu sorunun cevabından daha çok merak ettim. mesela en basit senaryo:

şebeke suyuna sadece yetişkinleri etkileyen bir salgın hastalık bulaşması sonucu istanbul'da yaşayan ve sabah elini yüzünü yıkayan bütün yetişkinler gün içinde aniden ölür. kimse şehir dışına çıkma fırsatı bulamaz. çoğu tv yayınının kesilmesi ile ve ölmeyen gençlerin telefonla diğer şehirlerde yaşayan akrabalarını aramasıyla olay hızla tüm dünyaya yayılır. istanbula giriş çıkışlar kapatılır. özel ekipler otobüslerle şehre gelip çocukları toplar. sağlık kontrolünden geçirir. göçmenler gibi okullara tıkıştırır. dünyadan maddi manevi destek gelir. olayın nedeni araştırılır. bulunur. tüm sular kesilir. hastalık yapıcı etkeni yok edecek ilaç geliştirilir. sonra tekrar yavaş yavaş yerleşime açılır.

özel olarak ben ne yaparıma gelirsek:

etrafımdakilerin öldüğünü görünce haliyle ambulansı ararım. cevap gelmezse sırayla polisi, istanbuldaki akrabalarımı, şehir dışındaki akrabalarımı ararım. cevap alınca en yakın akraban tekirdağda olduğu için atlar arabaya oraya giderim. sonra tv'den ağlaya ağlaya olayları izlerim.

diğer olasılıksız cevap: boş bulduğum evlere dalarım. banka market soyarım. araba çalarım. genç kızlara sarkarım. kısaca gta cılık oynarım.
  • kaya1453  (05.08.16 22:00:08 ~ 22:09:10)
Bir şey yapmama gerek var mı? Yaşarım işte.

  • fuzzy olmak istemistim  (06.08.16 08:23:40)
UCak kacirirdim.

  • stavro  (06.08.16 09:48:07)