canon 7D'nin dokunmatik ekranlı olanı

başka marka modelde var mı bildiğiniz muadili?
iş için makina aldırıcaktım, bunu beğenmişim. dokunmatik ekranı olmadığını yeni farkettim :(

neden özellikle dokunmatik ekrana ihtiyaç duyuyorsun? sadece touch-focus için mi?

  • loveinaflipbook  (05.08.16 15:39:42)
aynen. 650d kullanıyorum, en çok kullandığım özelliği bu.

  • manuel mandalina  (05.08.16 15:48:27)
aslında alışılabiliyor, yani diğer tüm özellikler olarak 7D'yi beğendiysen ve bir deneme imkanın varsa bak derim. ama tabii çok alışkın olduğun bir özellikse başlarda biraz sıkıntı yaşayabilirsin.

onun dışında illa canon'dan gideceksen 70D ve 80D'ye bir bak istersen.
  • loveinaflipbook  (05.08.16 15:54:19)
70d dokunmatik, isini gorur bence.

  • stavro  (05.08.16 15:56:03)
bana full frame lazım yaa. 18mm'nin açısı yetersiz kalıyor. objektif değiştirmeden çalışabilmek için üstünde 18 mm olan full frame en iyi çözüm gibi görünüyor. ama dokunmatik focus da olmazsa olmaz.

  • manuel mandalina  (05.08.16 16:47:42)
Full-frame kullanip da vizorden bakmiyor musunuz fotograf cekerken? Biraz tuhaf cunku. Isinize karismak gibi olmasin ama ben olsam vizoru kullanmaya alistirirdim kendimi, dokunmatik olsa da olmasa da.

  • stavro  (05.08.16 16:56:17)
@stavro, love yazmadan anlamış, sen yazdığımız halde anlamamışın :) ekranı bakmaktan öte, focus işini dokunarak yapmak icin kullanıyoruz bu senaryoda.

  • manuel mandalina  (05.08.16 17:10:59)