dardanel ton ve cıva

dardanel firması ton balığında cıva bulunmadığını iddia ediyor, böyle bir şey mümkün müdür? ton balığı büyük boyutlu bir derin deniz balığı olduğu için cıva bulundurmak doğasında yok mudur?

dardanel ton'da nasıl cıva olmayabilir? böyle bir yalan pazarlama stratejisi insan sağlığı söz konusu olduğunda firmanın başına iş açmaz mı? yine mi orta doğu ülkesi olmamıza bağlamalıyız?

"az yersen bir şey olmaz"cılar gelmesin onu zaten biliyorum, haftada 8-9 adet 160 gramlık konserve yiyorum elimde değil..

hepsinde yok ki zaten ton balığı türlerinin bazısında fazla var.

dardanel yanlış bilmiyorsam akdeniz tunası, bunlarda civa oranı normal balıklardaki kadar.

asıl tehlikeli olan meksika körfezi ve atlantik tunaları.

referansı ekleyeceğim.
  • kurnaz  (03.08.16 03:19:53)
Yok diyen halt etmiş. Var.

www.ncbi.nlm.nih.gov

www.scirp.org

hem de okyanustakilerden daha fazla var:

www.whfoods.com
  • 507  (03.08.16 10:04:58 ~ 10:07:38)
Erkeklerde etkisi kadınlara göre daha az. Hatın kişiysen ve o kadar yiyorsan gebelikte sıçabilirsin.
Ve dardanelde civa var

  • gadlemler  (03.08.16 13:04:23)