Berlin'de ucuz ve güvenli hostel

Tek başıma, "kadın başıma" gidip kalabileceğim uygun hostel var mı güzel bi yerde Berlin'de?

Tek odalı da olabilir. ama biraz ucuz olsa iyi.

tarih: eylül

yeri en iyi hostel one80hostels.com

  • emrahday  (02.08.16 17:26:17)
Friedrichshain'daki Plus Berlin'i tercih ederdim ben. Pahalı geliyorsa Görlitzer Park'ın orada 36 Rooms var, çok daha ucuzdur, tercih edilebilir. Ucuz olduğundan birbirinden farklı ilginç tiplerle tanışma imkanına da sahipsin. Öyle pis falan da değil. Bu arada kadın başına Berlin'in her yerinde gayet güvende olursun aslında. Sadece geceleri Alexanderplatz sevimsiz oluyor bence. Sevmiyorum oraları ben. Kreuzberg güzel, hareketli. Bu hareketten bunaldığında elinde biranla bir parkta ya da kanal kenarında oturup kafa da dinleyebilirsin. Tam tadında bence. Ha yok "Türkiye'den geliyorum, her yer yine Türk olmasın, rica ediyorum" dersen de Prenzlauer Berg taraflarına bak. Alexanderplatz'a da yakındır hem.

  • soso  (02.08.16 18:13:08)
peki bu hostellerde hırsızlık olayına karşı ne yapılıyor? özel kilitli dolaplar var mı bavullar için?
bütün paramı yanıma almak istemem her gün.

daha önce hiç kalmadım hostelde bilemiyorum o yüzden.
  • nıç  (02.08.16 18:19:10)
36 rooms kreuzberg'den cok memnun kalmistik ama kreuzberg biraz tekinsiz mahalle olarak goruldugu icin bilemiyorum.

  • rivulet  (02.08.16 18:25:17)
hostellerde kilitli dolaplarin oldugu odalar var.

Ayrica berlin genel olarak güvenli bir sehir. Özellikle cumartesi geceleri alkol nedeniyle cok sayida taskin tip olur etrafta ama bir istanbul kadar tehlikeli degil.
  • emrahday  (02.08.16 18:36:28 ~ 18:36:43)
plus berlin +1

  • abukkraker  (03.08.16 22:54:23)
plus berlin dolu ama :/

  • nıç  (04.08.16 14:31:16)
Industriepalast var plus'un karşı sırasında. konum olarak mükemmel ama koşullar açısından plus kadar iyi değil, tercih edilebilir.

  • abukkraker  (08.08.16 13:12:05)
  • klar  (02.02.17 22:42:46)