gaziantep için nokta atışı mekan tavsiyesi olan

selam, tek günlüğüne antep'te olacağım, tüm günümü yemeye ve gezmeye ayıracağım ancak zaman kısıtlı.

turistik olmayan, yerellerin sevdiği mekanlar nereler? nerelere gitmeliyim?

Edebiyatcilar Lokali ya da Restorani gibi bir yer vardi. Orasi iyi. Katmer yiyin ve yaniniza bolca alin.

  • Traveller  (02.08.16 15:30:34)
İmam çağdaş'tan kebap üzerine baklava gibi tatlılar yemeden ayrılmayın. Ne canım çekti şu an anlatamam.

  • fikrimuhim  (02.08.16 15:37:10)
koçak baklava'da şöbiyet yemeden dönmeyin.

  • kayranin kedisi  (02.08.16 16:49:17)
Katmerci zekeriya mukemmeldir. Ama erken kapatiyo kahvaltida katmer ve sut super. Bir de orkide pastanesinin kahvaltisini önermislerdi ama biz tercihimizi katmerden yana kullandik. Imam cagdas yemekler lezzetli ama bana cok cok super unutulmayacak tadlar gibi gelmesi. Zeugma muzesinin arkasinda halil usta cok daha guzel. Zeugmayi gezip ardindan karisik kebap patlatabilirsiniz. Imam cagdastan daha lezzetli bence. Tahmis kahvesini methederler ama ben bi numarasini gormedim acikcasi. Beyran diye bir yer var o da ortalamanin biraz uzerinde bir kebapci. Bence antep icin mutlaka yenmesi gerekenler zekeriya katmeri ve halil usta kebabi.

  • curukturpkokusu  (02.08.16 21:34:45)
metanet -> beyran

tütün hanı -> nargile

çıtır -> lahmacun

koçak -> baklava

zekeriya -> katmer

fiko -> nohut dürümü

halil usta -> kebap

bayazhan -> alkol malkol
  • lanetolasibeyaz  (02.08.16 23:39:22)
@lanetolasibeyaz

diğerlerine katılıyorum ama nohut dürümü için dürümcü recep usta daha iyi sanki
  • qazwsx  (02.08.16 23:44:21)
@qazwsx aslında haklısınız. recep usta da çok güzel, ikisine de gidilebilir bence.
antep ev yemekleri için de antep evi'ne gidilebilir bu arada.orası da fena olmuyor.
şöyle bir gezmek için bakırcılar çarşısı civarı olabilir.
ciğer için ciğerci mustafa olabilir.

aklıma geldikçe eklerim.
  • lanetolasibeyaz  (03.08.16 00:02:57)
tahmis kahvesine giderseniz, menengiç kahvesini deneyin.
bir arkadaş da bahsetmiş, zeugma müzesi çok güzel olmuş. halil ustaya da yakın.
tabi 1 gününüz varmış, hepsini yemek mümkün değil ama seçersiniz artık.

beyran ve katmer sabah yenir, ona göre ayarlayın.
beyran çok lezzetli ama epey ağır ve yağlı bir şey, iştahı kapatabilir. ama benim tavsiyem beyran sonrası 2-3 kişiye 1 porsiyon katmer çok çok zorlamaz mideyi :)

yalnız acayip canım çekti gece gece
  • lanetolasibeyaz  (03.08.16 00:07:08 ~ 00:07:46)