booking.com'da kredi kartı ile rezervasyon yapma

rezervasyonun kesin olması açısından kredi kartı bilgisi isteniyor. ben oraya bankamatik kartının bilgisini girdim. kartta da satın aldığım hizmet kadar para zaten bulunmuyor. şöyle bir bilgi var:
' Rezervasyonunuzu kredi kartınız ile onayladınız ve garanti altına aldınız.
Otel veya oda koşullarında aksi belirtilmediği sürece, tüm ödemeler konaklamanız sırasında tesiste yapılacaktır.
Varışınızdan önce kredi kartınızdan ön-provizyon çekilebileceğini lütfen unutmayın.'

işte ben konaklama sırasında ödeyeceğim ama önprovizyon çekmeye kalkarlarsa çekemezler. o zaman rezervasyon iptal mi olur?

Benim de başıma gelmişti bu. Ben hemen ardından oteli arayıp sormuştum. Kredi kartı yazıyor ama banka kartıyla yapınca da geçerli oldu, kabul ediyor musunuz diye. Adam normalde olmaması lazım aslında ama sorun değil demişti.

  • bossokaklarsensizbensiz  (01.08.16 20:36:11)
@bossokaklar.. ben güncelleyip bir kredi kartı girdim artık ama banka kartı kabul ediyormuşlarsa iyiymiş.

  • forlife  (01.08.16 20:42:52)
Aynısı bugün başıma geldi. İçinde yeterli bakiye olmayan sanal kartimla bookingte bi otelden yer ayirdim. On odemesiz ce son gune kadar ücretsiz iptal seçeneği vardı. Muhtemelen bugün para çekmeye kalktilar ve cekemediler. Hemen mail atmislar 24saat içinde kredi kartimi guncellemezsem iptal edeceklermis rezervasyonu. İşte haberim olmadan para çekmeye kalkmasinlar diye kullandim ben o sanal karti.

  • melengich  (01.08.16 20:48:24)