Bosanan kadinin babasinin sigorta kullanip kullanmama durumu?

selamlar,

ablam bi kac once bosandi ama yeni kimligi gelmedi henuz suan kimligi var yine, sigorta gorunmuyor suan babam ssk emeklisi onun sigortasini kullanma ihtimali var midir ?

suan acil ameliyat olmasi gerekiyor masraf ise cok fazla bu durumda ne yapabiliriz ?

var, sgkya gidip başvurursanız hallederler. bir kaç önce demişsiniz, birkaç gün mü? günse olmayabilir çünkü kararın kayıtlara geçmesi lazım. ama şöyle de bir şey var, o geçmediyse eski sigorta da düşmemiştir daha. yani oradan yaptırın devam edin.

edit: şu an görünmüyor demişsiniz, o zaman eski eşin de sigortası yoktu yani. bilemedim bu durumda
  • prodeq  (01.08.16 17:49:40 ~ 17:50:48)
bir kac ay once dedigim subat iste. eskisi kimligi var. sgkya gitsek olabilirmi

eski esi polisti bir sure kullandi sigortayi sonra dustu sigortasi.
  • nick bulmakta zorlanan yazar  (01.08.16 17:51:59 ~ 17:53:10)
annem benzer durumda sgk'dan halletti. kimlik öncesi mi sonrası mı tam hatırlamıyorum ama e-devlet'ten şu an hangi soyadı gözüktüğüne bakıp anlayabilirsiniz. bu arada kimlik size gelmiyor, siz alıyorsunuz. yani söylediğiniz sürede alınabilmesi lazım.

  • prodeq  (01.08.16 17:53:23)
bu bosanma sonuclandi ama yargitaya tasindi denildi simdi yine mi yapilamaz?

  • nick bulmakta zorlanan yazar  (01.08.16 18:02:35)