kısa dönem askerlik için en mantıklı celp hangisidir?

hangi dönem gitmem mantıklı olur?

nedenleri ile birlikte açıklarsanız sevinirim.

Ben Şubat'ta gittim, Manisa'da bile götümüz dondu, iki ay hastalığı atamadım üzerimden, bölüğün tamamı hasta oldu bünye meselesi değil yani. Şubat'ta gidince hem soğuğu hem sıcağı sağlam tadarak geri dönüyorsun.

Kasım'da gidenler daha bi avantajlı gibi bence. Sadece soğuk var, çok beter yerde olmadığın sürece de karda kışta eğitim, spor yaptırmıyorlar gördüğüm/duyduğum kadarıyla.
  • chicha  (01.08.16 12:22:00)
aralık celbi için konuşmak gerekirse:

- çok soğuktu
- çok kalabalıktı
- usta birliğinde de çok kalabalıktık (kd ler), verecek yeterli sayıda sabitçi işleri olmadığından uzun dönem muamelesi gördük ki sabitçiye göre kötüdür
  • eindaclub  (01.08.16 12:23:23)
aralık en güzeli bence,geceler uzun gündüzler kısa olur,bütün eğitimler ve rütbeliler genelde gündüz olur,yazın sıcağında pişik olmuş vaziyette yürüyüşler yapmazsın,sıcaktan bunalmazsın,en önemlisi de mayıs gibi bahar yaklaşıyorken,herkes tatil sezonunu açıyorken sende çiçekler açıp askerden terhis olur direk tatile gidersin.biraz soğuk olabilir ama içlik falan bi şekilde halledersin

  • essoist  (01.08.16 12:29:35)
Aralık iyidir. Soğuktan korunursun her türlü ama leş sıaklar çekilmez kamuflajın, işbaşının içinde. Hem döndüğünde de mis gibi yaz tatili öncesi gerlmiş olursun, yazını da yememiş olursun

  • kint  (01.08.16 12:32:29)
Aralık 4.tertip oluyor. Çok kalabalık olduğu için arazi olma şansın yüksek oluyor. Ayrıca sana düşen iş yükü hem az oluyor hemde kolay oluyor. Nöbet sırası daha geç gelir, kalabalık her zaman iyidir askeriyede. Ayrıca kış olduğu için günler çabuk geçer, hastalık çok olur onun için de ayrı yatarsın. Hava erken kararır vakit çabuk geçer. Tam bahar gelir yazın da terhis olur tatiline gidersin.

  • gozu acik sevisen yahudi  (01.08.16 12:43:01)
hiç düşünmeksizin aralık. 337.kd'den selamlar.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (01.08.16 13:47:41)
Yaz ve sıcaktan nefret eden, kış ve soğuktan hoşlanan biri olarak benim için Aralık'tı. Günlerin kısalığı da avantaj.

  • harvey  (01.08.16 13:54:32)