hukuk / kiracı çıkartma / süreç

Merhaba,
uzun süredir kirasını ödemeyen kiracı ile yoğun çabalardan sonra terk taahhütnamesi aldık (kendisi ve eşi noterden çıkarttı) merak ettiğim şu, süresi dolduğunda kiracı hala işgale devam ederse, evi boşaltmazsa yapılması gereken işlemler süreç ve süre tahmini ne olur? bilginiz var mı?

terk taahhütnamesi dediğiniz tahliye taahhüdü olmalı. bu belgeyi icraya koyarak tahliye emri göndereceksiniz, itiraz-dava veya tahliye olmazsa icradan tahliyeye gideceksiniz.

  • pomolilik  (01.08.16 09:09:07)
merhaba,
cevap için teşekkürler. haklısınız tahliye taahhüdü.
doğru mu anladım acaba, süre dolduğunda bu belgeyi icraya koyunca kiracıya "tahliye et" gibi bir kağıt gidecek. sonra karşı taraf itiraz eden dava açmazsa kapısına polis gidip zorla çıkartacak.
zahmet olmazsa bir sorum daha olacak. bu durumda ben tahliye taahhüdünü icraya koyduğumda tahliye emre sanırım 1 haftada falan kendisine ulaşır (yanlışsam düzeltin lütfen) bu durumda tahliye için ne kadar süre veriyor kanunlar? yani 1 ay içinde boşalt 3 ayda çık gibi bir süre mi? ve her şeyin sonunda icradan tahliyeye gidersek bu süre için bir fikriniz var mı?
tekrar teşekkürler yanıtınız için
  • kisa  (01.08.16 09:19:53)