Müzik dinlemek beyni yorar mı?

Bayadır müzik dinlemiyordum geçenlerde 1-2 saate yakın müzik dinledim ondan sonraki 2 gün boyunca zihnimi toparlayamadım bir türlü ders çalışamadım odaklanamadım. Acaba müzikten mi oldu yoksa bana mı öyle geldi sizde bu durumu yaşadınız mı? Dinlediğim müzikler kötü müzikler değil klasik müzik, film müzikleri falan.

Ben de aynen senin gibiyim, müzik sevilmez mi ama evet beni yoruyor. Müzik dinlediğimde kafam dağılıyor.

  • arph  (31.07.16 21:56:35)
ilginç ama ben de çok yoruluyorum. kafamın içinde sürekli biri konuşuyomuş gibi yoruyor inan.

  • ruh i tibbiye  (31.07.16 22:02:12)
sekil-zemin iliskisi diye bir sey vardi gestalt a bagliydi sanirim.

misaal klasik muzik dinliyorsun, söz yok ve bir yandan ders calisiyosun. eger bir muzik ogrencisi veya mezunuysan, parcanin armonisine, tonuna, vs bisuru seyine kafan gidebiliyor ve fazladan yorabiliyor seni. yani burda sekil muzik oldu, zemin ders oldu. oysa seklin ders olmasi gerekiyordu.

ayni sekilde sen de belki sozlere cok odaklanip kafani zorladin veya o sarkilar senin belli donemlerini hatirlatip yordu.

eger bunla alakali degilse, nickinizden tahminle az uykunun da konsatrasyon problemi yarattigini dusunebiliriz.
  • la traviata  (31.07.16 22:13:50)
@la traviata ders çalışırken hiçbir şekilde müzik dinlemiyorum. Uyku saatlerim her zaman düzensizdir belki ondandır diycem ama sanmam. Şarkılar duygu durumumu çok etkileyip beynimi olumsuz etkiliyor olabilir.

  • uyusam iyi olur  (31.07.16 22:25:12)
Hangi tür müzikleri dinliyorsun? O da önemli.

  • Erensq06  (31.07.16 22:39:48)