Mimarlık bürosuna isim...

Mimarlik büromu açmak üzere ilk adımları atıyorum arkadaşlar ama bir türlü isim bulamadım. Önerileriniz varsa inanın ki çok makbule geçer.

En iyisi soyadınızla açmak. Diğerleri dikkat çekmiyor.

  • dissendium  (31.07.16 21:15:24 ~ 21:15:34)
çikolata mimarlık.

çok şirin, dostane, akılda kalıcı.. ben asla unutmam yani. adeta şekerden yapılar tasarlıyoruz diyor. :)
  • tosiba  (31.07.16 21:25:24 ~ 21:25:44)
@dissendum, iki soyisimliyim. Hadi birincisi neyse ama ikincisinin pek mümkünatı yok malesef.

@tosiba, gercekten cok sevimliymis yalniz ben biraz kiloluyum. "Aklım fikrim yemekte" imajı olur biraz sanki :)
  • physcos physcos  (31.07.16 22:22:00)
@physcos

yıllar yıllar önceye, 1976 yılına gidelim birlikte.

o dönemlerde bilgisayarlar devre kartları halinde satılıyor. işte alıp birleştiriyorsun, evdeki televizyona takıyorsun, kendin kasayla kaplıyorsun vs. ne kadar ucube ve uğraştırıcı, o dönemdeki tabirle hacker'lar için şeyler olduğunu anlayabilirsiniz.

bizim rahmetli steve jobs çıkıyor sonra. arabada giderlerken kankası diyor ki; 'olum tamam bilgisayarı yaptık da adı ne olacak bunun?'

işte bu kanka öneriler veriyor; 'executek olsun mu?' diyor. steve tersliyor, öyle salak salak uydurma şeyler olmaz, çok ciddi diyor. sonra o dönemlerde pc diye bir kavram yok ama 'personal computers inc.' olsun diyor, o da çok resmi diye tersliyor steve.

sonra duruyor ve diyor ki, bize dostaneliği çağrıştıran bir şey lazım. personal computers inc. akılda kalmaz, çünkü sıradan, diğerleri de sıradan ve ciddi ve 'aynı' bir isim olduğu için arada kaynar diyor.

en sonunda; 'olum apple koyalım. hem bak apple, bilgisayar.. ne alaka yani? alakasız. işte alakasız ve aynı isim değil, farklı isim ve akılda kalır' diyor. sonra tamam lan apple olsun seni mi kırcam diyor kankası da öyle apple oluyor.

**

bu durumda bence çikolata olabilir yani. hem çok şirin dediğim gibi.

çikolata mimarlık.
2016'dan beri, adamlar yiyor ama çalışıyor.
  • tosiba  (31.07.16 22:30:21)
Güven yada lider gibi isim kullansanız nası olur çok mu basit :)

  • gilbeys  (31.07.16 22:31:45)
@toshiba gercekten cok tatlisin ama beni gorsen bi, cidden yigit özgür karikatürü gibi olurum, inan bana :)

@gilbeys, biraz daha orijinal bir isim arayisindayim galiba. Yine de neden olmasin tabi.
  • physcos physcos  (31.07.16 22:34:21)
biraz da kullandığınız programla alakalı; nokta,halka,doğru,ölçek,dinamik aklıma gelenler bunlar.

  • gilbeys  (31.07.16 22:41:37)
karamel mimarlık.

illa böyle tatlı bir şeyler olacak ama..

hem karamel kelimesine bir baksanıza.

ciddi bir duruşu var, karameeel. kara-mel. kahverengi bir renk, yine ciddi. çikolata gibi değil. çikolatanın ismi şirin. ama kahverengide şirinlik yok. sadece aykırı bir isim duruşu var.
  • tosiba  (31.07.16 22:44:23 ~ 22:45:38)
@gilbeys biraz daha zorlarsan 'kardeşler' e kadar gidersin.

@physcos ofisin bulunduğu kat ya da no'dan da yola çıkılabilir. k2 (kat 2) o5 (ofis no 5) gibi.

markaisimleri.wordpress.com
  • kupigometa  (31.07.16 23:02:26 ~ 23:08:38)
elips , köşegen, alan (raydingoz esinlenmeli)
diamond, portfolio ( ama türkçemize sahip çıkalım buna eksi oy verdim .p )
basamak (favorim)
trabzan (tamam abarttım :))
stüdyo (mimarlıkta banal kaçabilir)
eksen, perspektif (?)
destek (?)
silüet (kıps)
vektör
raf (?)
kategori (nalaka)

olmadı buradan yürürsün belki hocam :)
  • dene  (31.07.16 23:04:29)
@gilbeys

tatlı değil de, sıradan bir şeyler olmasın maksat. hem de akılda kalsın. ha ama illa da tatlı olmasın diyorsanız;

klişe bombardımanı;

dostlar mimarlık.
şen mimarlık.
saray mimarlık.
köşem mimarlık.
bizim mimarlık.
pasha mimarlık.

yazim mi daha he yazim mi? :)
  • tosiba  (31.07.16 23:05:57 ~ 23:06:21)
yaşadığınız ilin ismi yapı denetim mimarlık.
örneğin;
izmir yapı denetim mimarlık

mimarlığı küçük puntolarla yazdırırsın.ohh mis gibi.
  • mungojerry  (31.07.16 23:21:45)