Sabahattin Ali stili yazmak istiyorum

''içimde biriken hislerin, birdenbire patlayarak beni zerreler halinde dağıtacağından korkuyorum.''
Sabahattin Ali - İçimizdeki Şeytan

Öncelikle şu cümledeki asilliğe bakar mısınız?

Ben de böyle yazmak istiyorum, sade ve bazen eski kelimeler kullanarak.Ama anlaşılır ve akıcı.

Bir örnek daha: ''Şunu esas olarak kabul etmeliyiz ki insanların hemen ekserisi yalnız kendilerini düşünürler. Dünyadaki bütün felaketlerin, uygunsuzlukların, bayağılıkların sebebi işte bu her şeyden evvel kendini düşünmek illetidir.''

Sabahattin ali kalp.

nası yapces?

Sabahattin Ali gibi sade ve tesirli bir dil kullanmak ciddi ve nadir bulunur bir meziyet gerçekten. Bence üslup, edinilebilir bir şeydir ve kendinizi sürekli olarak bu tarzda kaleme alınmış eserlere maruz bırakırsanız, diliniz bir süre sonra buna evrilebilir.

  • fragile lady  (31.07.16 21:45:55 ~ 21:46:08)