Günaydın

Elimde yarım kg mantar var, ne yapayım bununla? Önerilerinizi bekliyorum.

İyi haftasonları

sote +1
tavuk veya dana kuşbaşı ile. mis...

  • fuzzy olmak istemistim  (30.07.16 13:24:53)
Mantar graten

  • duptıs  (30.07.16 13:30:22)
sihirliyse servet eder, sote yapıp yazık etme

  • kimlanbu  (30.07.16 13:45:48)
yemek olarak değil de garnitür olarak kullanmak istersen mantar salamura yapabilirsin.

bir tencerenin dibini yuvarlak dilimler halinde kesilmiş limonla kaplıyorsun. yıkanmış ve büyükleri ikiye kesilmiş mantarları üzerine koyuyor, çok az (1 çay bardağı kadar) su ve tuz ekleyip, ağzını kapatıp kısık ateşte pişmeye bırakıyorsun. 10 15 dakikada salamura hazır oluyor.

bu şekilde pişirilen mantarı bir kavanoza koyup buzdolabında baya saklayabilir, istediğin zaman yemeklerin yanına kahvaltıya bile çıkarıp yiyebilirsin.
  • treamorg  (30.07.16 13:46:24 ~ 13:46:46)
Mantarın saplarını çıkarıp çukurları yukarı bakacak şekilde tavaya diziyor, içlerine azar azar tereyağı koyuyorsun. Tavaya da çok az tereyağı koyarsan iyi olur. Sonra o mantarları kısık ateşte sularını bırakıp çekene kadar pişiriyorsun, ateşten almaran önce de rendelediğin kaşarı çukurlara koyup eriyene kadar bekletiyorsun. Bu kadar basit ve bu kadar lezzetli bir tarif yok. Afiyet olsun. :)

  • yirmisantim  (30.07.16 13:47:58)
içini çıkar bas kaşarı seversende sucuk küpleri koy

  • gündüz m  (30.07.16 13:53:06)
fırında mantar muhteşem oluyor

  • nice tnetennba  (30.07.16 13:56:47)
Tavaya yağ>soğan> yeşil ve Kırmızı biber> mantar> rendelenmiş domates> karabiber, pul biber, kekik, tuz > sonra fırına, üstüne kaşar

Tavuk da varsa daha güzel oluyor aslında
  • dene  (30.07.16 14:32:55 ~ 14:33:19)