Şu sandviçlerden var mı Türkiye'de?

Bi italyan filminde görmüştüm, adı da tramezzino imiş sanırım.
Ekmeği çok güzel gözüküyor var mıdır buralarda?
Şu mister no falan gibi markalardan bahsetmiyorum ama.

benim bildiğim ekmeğin kenarlarını kesip yapıyolar, aynısı olur mu bilmem ama ekmeğin kenarlarını keserek bence sizde yakın lezzete ulaşabilirsiniz, fotoğrafı tost makinasıyla çektikleri için pek göremedim detayları

  • killerbee  (30.07.16 09:56:34 ~ 09:57:01)
normal kare sandvic ekmegini caprazlama kesip ust uste koyuyorlar. Baska bir numarasi yok bunun.

  • seescreen  (30.07.16 10:00:56)
youtu.be

Şu linkteki epey değişik yumuşak ne bilim daha farklı gözüküyor :)
  • body electric  (30.07.16 10:01:56)
robertoalimentare.com
tramezzino ekmegi diye bir sey var
bildigimiz tost ekmegi degil
  • kassiopeia  (30.07.16 10:25:43)
Benzinliklerde falan oluyor genelde, dardanel ton'un sandviçleri var, peynirli, peynir-salamlı vs.

store.donanimhaber.com
  • kimlanbu  (30.07.16 11:05:27)
tost ekmeginin kenarlarini kesip yapiyorlar turkiyede aynisini istediginde.

  • lanc  (30.07.16 12:05:02)
ya normal beyaz ekmekte o kadar yumusak. Sen koselerini yeme, buzdolabinda sogut ayni tadi verir.

  • seescreen  (30.07.16 12:35:44)
geçende bu ekmek tramezzini ile sandwich yaptım mükemmel oluyor. 2 gün sonra yumuşak tost ekmeği ile kenarları keserek yaptım aynı sandwichi arasında hiç bir fark yok.

bu sandwichlerin trick'ini vereyim.

önce sandwich ekmeğin kenarlarını kesin.

kekik ve azcık pul biberli tavuk göğsü pişirin tavada ya da fırında. pişince soğumaya bırakın. hatta mümkünse gece dolapta bekletin.

sour cream sos alın.
www.schlemmershop-24.de

bunu sour cream sosu çok az curyy ile karıştırın.

bu curry li sour cream sosu ekmeğin üzerine iki tarafına da sürün. bol olmasın vıcık vıcık ama incecik te olmasın.

sonra incecik paprika kesin, ama çok ince olsun. mümkünse yeşil ya da sarı.
www.frischeck.de
www.adpic.de

sonra incecik domates kesin ama bu da çok ince.

sonra bu ince domates ve paprikayı ekmeğin içine koyun.

tavuklarıda oldukça ince kesin bunu da ekmeğin için ekoyun.

malzeme ne çok bol ne çok az olsun, kararınca, bol olunca tatlar karışıyor, az olunca ekmek oluyor.

bu kadar.
  • kurnaz  (30.07.16 12:38:16 ~ 12:38:35)
ben buna binayen çok ama çok güzel bir taktik vereyim bu sandviçlerle ilgili.

gerçek trabzon vakfıkebir ekmeği vardır. bu ekmeği istanbul'da bulamazsınız. trabzon'da birisi varsa ondan getirttireceksiniz. ekmeğimiz bu ekmek olmak zorunda bu tarif için.

ekmeği dilimleyip dilimlerin kenarlarını kesiyoruz. önceden kırıp iyice karıştırdığımız yumurta dolu kaseye bandırıyoruz. sonra kızartıp sandviç ekmeği olarak kullanıyoruz. kızartıyoruz diye sert oluyorlar sanmayın, çok yumuşak oluyor ekmek.

mittiş oluyor mittiş.
  • m murphy  (30.07.16 13:07:37)