Arabalar Hakkında

1-Yahu bu 1.2 1.0 ve hatta 0.9 motorlu arabaları nasıl alıyorsunuz ? Hem de 60-70 bin tl ler vererek.

a-Uzun yolda bu arabalar ağlamıyor mu ?
b-Turbo denilen şey ne kadar sağlıklı ?
c-En ideal motorlar 1.5 (dizel) yada 1.6 motorlar değil mi ?
Örnek soru : Polo 1.2 TSI 90 ps mi döver Dacia Sandero 1.5 DCi 90 bg mi döver ? Neden ?
(ikisi de 2016 model, karşılaştırma motor gücü bakımından, bol yokuşlu bir yol için)

2- Ekşi de bakıyorum mitsubishi mazda gibi modelleri öneriyorlar. Hatta Reno yu fiat ı adamdan saymıoyrlar.

Şimdi iyi güzel de ben o mitsubishi 2-3 yıl sonra nasıl satacağım? yedek parça nereden bulacağım? Herkes İstanbul Ankara da yaşamıyor ki ben Ardahan'ın köyünde yada Muğla'nın ilçesinde yaşıyorum. Ben o mitsubishi kime satabilirim bu koşullarda.

Türkiye koşullarında reno fiat vw ford gibi markalar daha mantıklı değil mi ?
nissan kia ve hatta citroen bile risk değil mi ?

Motorun yakıtı ve teknolojisiyle de alakalı şeyler, ayrıca araba ağırlığı ve litrelik hacimden elde edilen tork değeri de önemli.

136 beygir Bmw'ye bidon diyen adamlar var ekşide. Çok da şeyapmamak lazım.
  • edaddy  (29.07.16 14:23:36)
motor teknolojisi önemli. mesela fiestanın 1.0 ecoboost'u aynı sınıftaki birçok araçtan daha çok ivmelenip daha az yakıt yakabiliyor.

  • pinman  (29.07.16 14:42:46)
a- Çoğu şehir içinde kullanıyor. Uzun yoldada kullanırsın sıkıntı olmaz pek.
b- Atmosferik motor daha uzun ömürlüdür.
c-Evet. 1.6 tüplüyse idealdir.
d-Sandero döver. Çünkü; dizel.

Her arabanın bir alıcısı vardır. Fazla takmamak lazım amaaaaaa küçük şehirdeysen yaygın servis ağı olan arabadan al.
  • komando kani var bende  (29.07.16 14:57:07)