bu sorgulamalardan ne anlamalıyım? (araç)

i.hizliresim.com

kayıtlara geçen 1 kazası var. ancak bedel görünmüyor. muhtemelen cebinden yaptırmıştır ufak bir şeyse kazasızlık indirimini kaybetmemek için. bunun dışında son muayene tarihi görünüyor zaten. eylül 2017'ye kadar vizeye girmesine gerek yok.

bu kaza ciddi bir kaza da olabilir. güvenilir bir ekspertiz raporu yaptırmanı öneririm.
  • himmet dayi  (28.07.16 10:43:01)
@himmet dayı

cebinden ödediyse sigorta kayıtlarına nasıl geçti? zaten kayıtlara geçmesin diye cebinden ödeyip sigortaya haber vermiş olamaz herhalde

şu anlama geliyor bu kayıt, kasko veya zorunlu mali sigorta dahilinde bir kazaya karışmış ancak plakasını yazıp sorgulattığın araçta hasar oluşmamış. büyük ihtimalle kusurlu bulunmuş ve karşı tarafın masrafları sigortasından karşılanmış.
  • jeanjack  (28.07.16 10:48:09)
@jeanjack

kaza testip tutanağı ile tespit edilmiştir. benim söylemeye çalıştığım sigorta şirketinden gizli bir şekilde yapıldığı değil. kaza olmuştur. tutanak tutulmuştur. karşı tarafın masraflarını senin sigortan öder. kendi masrafını da kendi cebinden ödersin. böylece tramer'e bedel işlemez.

benim aracımda da benzer şekilde iki kaza kaydı görünüyor. bedel yok. ancak arabam bildiğin sağ önden içeri göçmüş. çamurluk falan değişmiş.
  • himmet dayi  (28.07.16 10:58:54 ~ 11:00:10)