[]

Buzdolabından araba gibi ses gelmesi

Çok yüksek ses çıkartıyor ve soğutmuyor pek. Tamirci çağırmadık daha ama anlayan varsa böyle bir durumda arıza nedir? Yeni almak için müsait değiliz maalesef.
 
aynisi rahmetli dolabimizda oluyordu. dolabi karsimiza aldigimizda sag yan distan, goz karari buzlukla normal sogutan kismin birlestigi yere osmanli tokadi atinca duzeliyordu bir sureligine. (10 dakikayla 1 saat arasi)

birkac ay tokat manyagi olan dolap bir gun kendini oyle bir sessize aldi ki, motoru durdurup sadece ic isiklari yanar halde kaldi. heralde fener olarak is gorecegini sandi darbelerin etkisiyle ama gozunun yasina bakmadik.
  • ateistanbul  (26.07.16 21:27:51) 
@ateistanbul o zaman yeni arayışlara girelim :)


  • six packsiz  (26.07.16 21:44:55) 
bizimki de buz yapıyor daha 6 sene dolmadı. bir arkadaşım ateistanbul gibi dedi, ses çıkarıp buzlanıyorsa hayır gelmiyormuş. servis çağırın.


  • for day to break  (26.07.16 22:11:02) 
arkasındaki rezistans gibi olan yerlerde olmalı sorun.


  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (26.07.16 22:13:28) 
Benim dolap da yapmıştı aynısını, hatta ilk anda yan daireden matkap sesi geliyor sanmıştım :)
Ama içinde buz birikmiş, kapısı açık kalmış olabilir demişti servisten gelen tamirci. 30 ya da 40 liraya yapmışlardı. Ama hemen çağırın çünkü uzun süre öyle kalırsa içinde bişeler yanıyormuş filan

  • şubatsonrası  (26.07.16 22:29:37) 
arkası duvara değiyor mu acaba?fazla yaklaştırdıysanız olmuş olabilir.


  • mungojerry  (27.07.16 02:00:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.