İşsizken vize almak

Haftaya işten ayrılacağım. Ekim gibi bir akrabamın yanına Avustralya'ya gidip vizenin izin verdiği sürece kalıp iş aramayı planlıyorum.

Gidiş tarihim henüz net değil, hatta bu süreçte iş bulursam gitmeyebilirim bile. Durum böyleyken şimdiden vizeye başvurmak mantıklı mı? 3 gün sonra işsiz olunca vize vermezler diye korkuyorum.

Bir de vize başvurusu sırasında akrabamın yanına gideceğimi söylemeli miyim? "İşsiz olmak + akraba yanına gitmek = potansiyel mülteci" izlenimi uyandırıyor bende. Vize almamda sıkıntı yaratır mı bu durum?

Not: Schengen, ABD, UK, Romanya vizelerim var pasaportumda.

Kesinlikle yaratır.
İşten ayrılmadan almanda fayda var.

  • cakabo  (26.07.16 15:51:53)
sıkıntı çok net yaratır
çalışıyorken almaya çalış.
yada iş bulup öyle dene şansını.
  • basond  (26.07.16 16:05:33)
çalışmayana avustralya vize vermez. tabi onlarca evin arsan olmadığını farz ediyorum. işten ayrılmadan al vizeyi.

  • cekilmis gayfe  (26.07.16 16:11:42)
Pasaportundaki vizeler olumlu etki yaratir kesinlikle ama isini saglama al basvur bence de.

  • brkylmz  (26.07.16 16:13:06)
Başvuru formunda şöyle bir bölüm var >27 Do you have any relatives in Australia?

Yok demem sıkıntı yaratır mı? Yoksa çalışırken başvuracağım için etkilemez mi ne düşünüyorsunuz?
  • elon  (26.07.16 16:14:31)
akrabandan bahsetme. gerçi yakın akrabansa onların haberi olur. sen bahsetme bundan turist vizesi al gezmeye gitçem de

  • cekilmis gayfe  (26.07.16 16:14:41)
işten ayrılmadan başvurmayın. benim bir arkadaş istifa ettikten sonra alamamıştı almanya'dan.
Akrabanızdan davetiye alarak da gidebilirsiniz. davetiye genel olarak nasıl etkiliyor bilmiyorum ama.
Ayrıca 31 yaş altıysanız work and holiday vizesi alabilirsiniz avustralya'dan.
1 seneye kadar kalmanızı sağlar. Çoğunda da çalışırsınız
www.border.gov.au
  • muhteriz darbe  (27.07.16 13:48:24)
İşten ayrılmadan başvurun**

  • muhteriz darbe  (27.07.16 13:58:16)
@muhteriz darbe, work and holiday için 100 kişilik kontenjan varmış ve Haziran gibi sıfırlanıyormuş. Bu sene için o kontenjan Temmuz başında dolmuş malesef :/

  • elon  (27.07.16 14:12:37)
Epey azmış kontenjan. bilmiyordum.
Linkte, her yıl 1 temmuzda başvuru yılı başlar demiş aslında da 100 kişi ise hızlıca doluyor olabilir.

  • muhteriz darbe  (27.07.16 14:21:54)