Açığa alınanların yerine ne zaman alım yapılacak?

Her türlü pisliğin döndüğü kpss sınavının puanına bakılmadan mülakatla alımların yapılacağı belirtiliyor. Mühendislik kontenjanları bi elin parmağını geçmediği için herkes gözünü büro personelliğine; düz memurluğa dikmiş vaziyette.

Bu alımları nereden takip edeceğiz? Her bakanlığın, kurumun kendi web sitesinden mi? İşkur'daki gerizekalı arkadaşın yanına gitmeye gerek var mı? Ve kpss yalan oldu diyelim eskisi gibi torpiller dönecek mi?

valla dun alman televizyonuna verilen mulakatta alimlarin yapilmaya baslandigi soylendi. kpss ile fln almiyorlar anladigim kadariyla artik.

  • kassiopeia  (26.07.16 11:28:34)
Bende dışişlerine sözleşmeli eleman aradıklarını duymuştum. Cepten cebe mesaj göndermişlerdi. Anında da buldular.

  • geçerkenugradım  (26.07.16 11:32:58)
Yahu ne ara başladılar milleti içeri doldurmaya, Web sitelerinde hiçbir bilgi yok. Ne mesaj ne bi duyuru. Biz nasıl ulaşacağız bu şahıslara. İş yine tanıdık, torpil meselesine mi döndü yani?

  • Gucci  (26.07.16 11:43:17)
el altından yapılıyor ya da yapılacaksa yazıklar olsun

  • niceguy  (26.07.16 11:45:02)
torpilsiz olur mu o işler la?

  • supermatik  (26.07.16 11:45:31)
memurlar.net'e bak

  • cekilmis gayfe  (26.07.16 11:51:22)
  • gaza gelen  (26.07.16 11:53:53)
fethullah gülen gider x cemaati gelir, onun müritleri kadrolaşır. sıradan vatandaş için değişen bir şey olmayacak..

  • nrmnm  (26.07.16 11:54:06)
Yalnız açığa alınanlardan aklanmış olanların geri dönme ihtimalleri de var. O yüzden bu kadar hızlı alım yapılması doğru olur mu bilmiyorum. Hoş ne doğru ki bu ülkede!

  • duyond  (26.07.16 12:00:21)
Web sitelerindeki bilgiler yetersiz. Sayılar çok az. O ilanlar 3 5 kişilik özel yetenekli falan. On binlerce kişi atıldı.

Biz burada sadece vakit kaybediyoruz. Bunun mutlaka başka bir yolu var ve bilenler söylemiyor. İçeriden birileri mi yönlendiriyor bilmiyorum artık ama püf noktası olduğu kesin.
  • Gucci  (26.07.16 12:04:54)
Efendiler, açığa alınmak atılmak değil tamam ama açığa alınanların geri dönemeyeceğine dair bir yazı okudum. Khk 667'ydi sanıyorum.

  • Gucci  (26.07.16 12:16:07 ~ 12:16:51)
yakın bi arkadaşım gümrük bakanlığında çalışıyordu. eşi de işsizdi hop diye sözleşmeli gümrük bakanlığında çalışmaya başladı 4-5 ay önce. Sanırım haklısınız arkadaşlar normal vatandaşın kamu kurumlarına girmesi için çok çooook çoooooooook çabalaması gerekiyor.

  • niceguy  (26.07.16 12:29:28)