sporculara beslenme sorusu

şimdi ben 30 günlük bir denemeye başladım.
çok basit bir deneme; her sabah aç karnına 3 km koşmak.
ancak bu iş öncesi ve sonrası takviye alınması gerektiğiyle ilgili şeyler okudum. mineral, şeker, aminoasit vs'den bahsediyorlar.
acaba nasıl bir takviye önerirsiniz?

Bir bardak şekersiz kahve ve yeterince su. Öncesinde ısın, üstüne de bacaklarını esnet, yeterli.

Sıkıntı daha çok egzersiz tecrübenle alakalı. Hiç koşmadıysan çıkıp 3k yapamayabilirsin ya da yapsan da sakatlanabilirsin. Bunun takviyeyle alakası yok.
  • arnold schwarzeneger  (25.07.16 15:03:59)
@arnold
7-8 koştuğumda oluyo ama 30 gün yapacağım için 3km ile sınırladım kendimi ve zamanım da olmuyo daha fazlasına. egzersiz konusunda sıkıntım yok yani.
peki bu takviye olaylarına hiç girmeyeyim mi?
  • rentts  (25.07.16 15:07:59)
Hiç gerek yok. Temiz beslen yeter.

  • arnold schwarzeneger  (25.07.16 15:09:44)
Bu kadar kısa vadeli bir program için supplement çok gereksiz bir girişim.

  • gozu acik sevisen yahudi  (25.07.16 16:07:37)
uyanir uyanmaz bir bardak su ic, devaminda da istiyorsan bir bardak sut veya bir adet meyve yiyerek disari cikabilirsin. donuste ise dah protein agirlikli beslenebilirsin. bence biraz nasil hissettiginle alakali. ben sabah ilk ogun olarak meyve yemeyi seviyorum. asil kahvaltiyi biraz daha gec yapiyorum. kendimi iyi hissettiriyor.

  • mavicorap  (25.07.16 16:34:54)