[]

Zehirlendim Galyiba

Arkadaşlar sanırım gıda zehirlenmesi ile karşı karşıyayım. Sabahtan beri karnım şiş, inanılmaz halsizim ve çok şiddetli ishal durumum var. 3 tane muzla ayakta duruyorum ve ara ara ateşim yükseliyor.

takatim olsa hastaneye giderdim ama yok, evde ne yapabilirim?

Edit: Hastaneye gidiyorum, herkese teşekkürler.

Edit 2: Hastaneye zar zor ulaştım, ateşim yokmuş sıvı kaybından titriyormuşum. Akşam 5 lt. kadar su içince sanırım kaybolan sıvıyı telafi etmiş oldum, şimdilik daha iyi gibiyim. Önemseyip vaktini ayıran herkese çok çok teşekkürler.

 
112'yi arayabilirsin.


  • valkin rockefeller  (24.07.16 19:48:12) 
Eczanede Enterogerme isimli bir sıvı prebiyotik var onu içiyorsun bagırsak florasını normale ceviriyor. Yanında buscopan plus alırsan bagırsak spazmlarını da durdurur.


  • rumpleteazer  (24.07.16 20:01:26) 
İshal oldum diye 112yi ararsanız asla gülmez sadece küfür ederler. Konserve vs tüketmediyseniz bol sıvı ve istirahatle kendiliğinden kısa sürede geçecektir. Yağsız kuru şeyler (patates püresi, kuru ekmek vs) tüketin, mutlaka bol bol su için. Ateşiniz yükseldiğinde vermidon parol gibi ilaçlar alabilirsiniz. Kaybedilen sıvıyı yerine koymak önemli. Geçmiş olsun.


  • dahayeniymis  (24.07.16 20:08:58) 
114'ü arayabilirsiniz. ulusal zehir danışma merkezi.


  • g7mor  (24.07.16 20:12:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.