bebeğinizi nasıl giydirdiniz?

bu havalarda bebeklerinizi nasıl giydirdiniz?
ben gündüzleri kısa kollu body altına da pantolon yeter diyorum eşimin annesi illa üzerine bi kat da uzun kollu giydirelim diyor. doktoru üşümez o dedi ama bir türlü anlatamıyorum. ev şu anda 26.4 derece salon güneş almıyor kuzeye bakıyor öyle çok sıcak değil ama soğuk da değil.
üşür mü bu bebek?
not: 19 günlük

büyükler bebek kuş kanadının çırpmasından bile hasta olur derler
o yüzden ince de olsa uzun şeyler giydirirler.
bence var bi bildikleri.
  • basond  (23.07.16 16:11:00)
Kuzenimin de bebeği 20 günlük, kalın değil ama 2-3 kat ince giydiriyor, ki evleri güneş alıyor sıcak sayılır, gündüz zıbın üzerine uzun kollu pijama, uyurken üzeri zaten örtük oluyor doktoru bebeklerin vücut sıcaklıklarını bir yetişkin kadar koruyamadıklarını söylemiş. Bilimsel olarak açıklaması nedir bilmiyorum ama bence de sakınmakta fayda var.

  • elikası  (23.07.16 16:16:29)
evet onu ben de duydum ama doktoru sıcakta kısa kollu yeter dedi. bir de kollarına fln dokunuyorum soğuk değil.
üşüyüp üşümediğini nasıl anlarız?

  • sta  (23.07.16 16:23:01)
26 dereceye kısa kollu az olur bence.

  • ambrosia  (23.07.16 17:09:52)
Benim bildiğim, biz ne giyiyorsak üstüne bir kat daha olması gerekiyormuş küçük bebeklerde. Çok bilimsel oldu, evet.

  • inawen  (23.07.16 17:16:25)
Ilk 3 ay ben+1. Sonra benimle aynı.

Eger ben giydiğimle terliyorsam +1 de yok.

26 derece evde çıplak da gezse bişey olmaz. Rahat ol. Nasıl alışırsa öyle gider.
  • babilbaligi  (23.07.16 17:32:15)
ben şu anda ne giydiğimden de emin olamıyorum ki. lohusa dönemindeyim bazen sıcak basıyor bazen üşüyorum bebeği kendime göre giydirsem benim vücut da karışık:)
askılı da geziyorum 5 dk sonra üşüyüp üzerimi de örtüyorum.

  • sta  (23.07.16 17:42:42)
Bizim bebegi biz ciplak gezdiriyoduk sicaktan gece yatarken de body. Temmuz dogumlu o da. Dr siz nasi giyinirseniz onu da o sekil giydirin dediydi.

  • beriberi  (23.07.16 17:48:41)
@beriberi evin sıcaklığı nasıldı? hangi il?

  • sta  (23.07.16 19:23:36)
Bence esinizin annesini yollayin. Bildiginiz gibi yapin annelik icgudulerinize guvenin. Kadinlarin lohusalik sendromunu her seye karisan insanlar tetikliyor.

  • kassiopeia  (23.07.16 20:14:14)
kardeşim ameliyatlı olmasına rağmen (doğduktan 8 saat sonra ameliyata aldılar) annem çoğu zaman hiçbir şey giydirmiyordu çünkü hem evimiz güneye bakıyordu, hem de 2001 temmuz'u aşırı sıcaktı. hasta olmadı, hatta bizden daha sağlam bir bünyesi var. bizi kat kat giydirmişler de ne olmuş? rüzgar esse hasta oluyorum.

Hatta anneme sordum, bazen çok sıcaksa bezini bile açıyordum ki rahat etsin diye dedi.
  • pokerface  (23.07.16 20:24:05)
inawen +1

  • yemrem  (23.07.16 21:06:54)