evs hakkında bilgisi olan 2 dk bakabilir mi

bu olay için ne kadar bir maddiyat gerekir?
yurtdışına yerleşmek istiyorum uzun vadede, biraz önce duyuru sakinlerinden bu fikri duydum. ilk kez duymama rağmen çok kafama yattı.

bilgisi olan kısaca bahsedebilir mi? ya da detaylıca bilgi sahibi olabileceğim bir link falan?

teşekkür ederim hepinize.

not: ingilizce yazılanı okuyabiliyorum ama konuşamıyorum.bu olaya engel mi dil durumum ?

Bununla ilgili bir suru forum var, mobildeyim kopyalayamadim. Konusmaman engel degil, bir suru ulkeye basvuru yap kabulu alinca her seyi onlar oduyor. Gitmeden oncede gidecegin kurulusu arastir paralari zamaninda yatiriyormuymus gibi.

  • geçerkenugradım  (23.07.16 14:54:44)
evs ile yurtdışına yerleşemezsin.

  • cekilmis gayfe  (23.07.16 14:56:43)
Sözlükte bunla ilgili uzunca bi yazım vardı.
Sıfır birikim, sıfır yabanci dille bile gidilebilir. Bitince kacak olarak kalmadiginiz sürece Türkiye'ye dönmek zorundasınız. İş bulsaniz bile Türkiye'ye dönüp geri gitmeniz gerekir. O yüzden yerleşmeyi düşünüyorsanız gözünüzü açıp dönmeden önce iş, eş, okul, ayarlayın. Döndükten sonra geri gitmesi daha zor.
Başvurmak için cv + motivasyon mektubu + gönderici kuruluş lazım. Bazen mülakat yaparak seciyorlar tlf ve skype aracılığı ile ya da kendi başvuru formlarını gonderiyorlar. Basvururken petekparenin dediği gibi Seçici olmayın. 20 tanede 3 tanesi döner ama bunlardan ikisi bu sene gönüllümüzü seçtik, seneye basvurun der. Kalan bi tanesi de adayların icine attık başvurunuzu secersek döneriz der. Burda motivasyo mektubu ve cv'nin özenle hazırlanmış olmasının önemi ortaya çıkıyor diğerlerinin önüne geçmek için.
  • melengich  (23.07.16 22:50:40)