5000 tl gelirle

2000 tl kira odemek mantıklı mi? Yer:malum istanbul

Değil

  • gozu acik sevisen yahudi  (23.07.16 00:38:12)
Kiraya verilen para havaya gidiyor gibi geliyor bana. Gelir düzenliyse kredi alıp ona ödeme yapmak daha mantıklı. Olabilir ama gereksizse mantıksız.

  • dissendium  (23.07.16 00:38:48)
istanbul denen aptal yerde ben makul karşılayabilirim bunu şahsen. birincisi kiralar uçuk seviyelerde. ikincisi evlerin çoğu fazlasıyla eski ve depreme dayanıksız. bu yüzden, istanbul'da aylık gelirin önemli bir kısmının eve gitmesi eğer yüksek hayat standardı isteniyorsa tercihten ziyade zorunluluk.

ankara'da 4 bin lira maaş alıp 1600 kiraya versen "gerek var mı ki?" diye sorabilirim ama istanbul'da maaşın %40'ını eve vermek, hele ki benim gibi temiz banyo & mutfak düşkünü bir ev kuşuysan çok da absürt değil. tercih meselesi. ben olur diyorum. benim karşı olduğum ve anlamadığım şey en başta istanbul'da yaşamak.
  • der meister  (23.07.16 00:41:01)
Tek basina kalacaksan fazla.
Evli ciftse ve islere de yakinsa olabilir

  • chavezding  (23.07.16 00:45:15)
Herkesin kendine göre tercihi, zevki olabilir, orası ayrı. Ancak %20 kuralı evrensel bir kavram; gelirinizin ortalama 5te birini konaklamaya ödemelisiniz. Yaşam standardınızı belirleyen önemli bir kuraldır.

  • hottamale  (23.07.16 00:47:33)
Biz daha üst bir gelirle 2000 lira vermedik. Daha doğrusu ben istemedim zira bana da kiraya verilen para havaya veriliyormuş gibi geliyor. O yüzden de evim 2+1 değil 1+1. Tabii düzgün banyosu, mutfağı olan bir ev bulamazsam yine verirdim mecburen ama pek memnun olmazdım bu durumdan.

Ha merkezi bir yerde, ise yakın bir evse bu verilebilir.

Dediğim gibi insanların kriterlerine göre değişir secenek.
  • fraise  (23.07.16 01:32:25)