nefis bir et sote tarifi verin hadi

gidip malzeme alayım ve yapayım.
tek yaşıyorum bu aralar bunun yanına bir de pilav yaparım.
5-6 tabaklık olsun işte 2-3 günde tüketirim.
et tavuk değil dana et

tavuk ya da et.

paprika, mümkünse sarı ya da kırmızı.

biraz salça ve domates. domaeti bol, salçası az.

az mantar.

yeşil biber.

tuz, karabiber çok az.

bunları karıştır işte :)
  • kurnaz  (22.07.16 15:12:47 ~ 15:13:25)
yaw dakika dakika anlatın.
misal ilk öne yağı at kızarınca eti at bilmem 5 dk karıştır sonra 1 bardak su koy.
sonra sırasıyla mantar koy ne bilim o geç pişer önce biber at vs böyle anlatın.
  • lonelyman  (22.07.16 15:14:58)
bu işin dakikası olmaz, zira ocağına bağlı, indüksyon mu gaz mı, odun mu, elektrikmi etc.

önce mantarları doğra at. pişmeden az önce doğradığın domates ve paprika biber ile yeşil bibri at. bunlar pişerken salça aekle az, az tuz ile karabiber ekle. karıştır bunlar.

domatesleri attığın anda tavukları yanda pişirmeye başla, ufak ufak küp küp olsunlar. hızlı pişerler, kıs altını yakma.

tavukları sonra diğer karşıma ekle, kısık ateşte karışmasını sağla.

hatta şu app var, bunu kullandım ben bir kaç kere.
play.google.com
  • kurnaz  (22.07.16 15:25:15)
ben şöyle yapıyorum.
tavaya yağı (yarım çay bardağı kadar) koyup önce eti/tavuğu atıyorum ki suyunu salıp soteye lezzet versin.
sonra 1 orta boy, ince doğranmış soğanı ekliyorum. sonra da kırmızı ve yeşil biberi. pul biber, karabiber ekliyorum (tavuksa kekik de yakışır). isteğe bağlı küçük doğranmış, kabukları soyulmuş domates sonra. mantarlar en son, çabuk pişiyor çünkü.
afiyet ola.
  • vecihi ile fikret  (22.07.16 15:33:54)