[]

banyo musluğundan ılık su akmaması (soğuk-sıcak ayarı)

sorum kombi kullananlara. banyodaki musluktan ılık su ayarlanamıyor. sıcak kısımdan soğuk kısma birazcık çevirince komple soğuk oluyor. bu sefer sıcak tarafa doğru çevirince ılınmıyor, komple sıcak oluyor. ayarlamanın bir yolu yok gibi.

bunun sebebi kombi kaynaklı veya batarya kaynaklı olabilir mi? herkeste mi böyle (bu mevsimde)? nasıl çözülebilir. neleri kontrol etmem gerekiyor.

teşekkürler.

 
kombiye göre değişiyor sanırım. bizdeki kombide su ayarı diye bir seçenek var (sadece sıcak su için kullanıyoruz kombiyi zaten), orada mevsime göre 30-34 derece arası seçip hiç soğuk suyu açmadan sadece sıcak tarafı kullanıyoruz.


  • devilred  (21.07.16 22:51:20) 
kombinin termostatı bozulmuş olabilir.


  • sutlu nescafe  (21.07.16 22:55:11) 
geçenlerde yine gündeme gelmişti bu konu ve batarya kalitesiyle alakalı diye sonuca bağlanmıştı diye hatırlıyorum. şimdi bu bataryanın bi iyisi bi de kötüsü olduğu için iyi olanların ilgili kısımları çıkarılıp temizlenebildiği için denge kurulabiliyormuş; ötekilerde ise böyle bi seçenek olmadığından milleti haşlıyor. tabiki bu sorun için batarya filan alacaksanız ilk önce tesisatçılara danışın derim. yukarıdaki bilgiler sadece hatırlayabildiklerim. duyurum kalkmadıysa bilen biri linkini koyabilir. iyi akşamlar.


  • dickens  (21.07.16 22:55:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.