trafik kazası,

%100 kusurlu olarak karşı tarafın aracına zarar verdim. zararı sigorta karşılıyor, fakat adam acayip iyi ve çok vicdanlıydı. Hatta uyum sağlamasa bazı hususlarda, ciddi problem yaşayacaktım. eksper raporu ile sabit aracın 3,5 - 5 bin TL arası değer kaybı var (tamiratı sigorta karşılasa da). Aradı beni ne yapabiliriz diyor? Çok da sıkıştırmıyor, bir "yolunu bulmamız" lazım ile "vicdanına bırakıyorum" bandında konuşuyor. Siz olsanız ne yapardınız bir akıl verin. ben şu an tutarını kestiremesem de bir şeyler ödeme kafasındayım.

dava açabiliyor o parasını almak için. benim de iyi niyetli bir arkadaşıma %100 kusurlu bir şekilde çarpıldı. değer kaybı için dava açtı parasını alacak. 4bin tl falan ödeyin adama.

edit: alttakiler doğru. sigorta ödüyor
  • glamdr1ng  (21.07.16 15:00:16 ~ 15:07:26)
Kesinlikte elden para vermeyin. Aracındaki değer kaybını sizin zorunlu trafik sigortanız ödüyor. Bunun bilgisini verebilirsiniz.

  • mrmlq  (21.07.16 15:01:12)
sigortanız ödemese bile siz ödemelisiniz.
100 de 70 kusurlu olsanız dahi bu vicdanen böyle olmalı.

  • hopp  (21.07.16 15:30:18)
bence dava açmasını, eğer dava sonucunda bir sorun çıkarsa ödemeyi yapacağınızı iletin bence. dava işlerinde yardımcı olsanız da gönlünü almış olursunuz :)

  • tavukbanalop  (21.07.16 15:33:34)
eyvallah, bir beş yaş mevzusu varmış. Beş yaşın altında olsa kesin ödüyormuş sigorta. 2010 model araç, şimdi 5 yaşın üstünde olursa prosedür ne onu öğrenmeye çalışcam

  • bunch of  (21.07.16 15:58:44)