zma hakkında

antrenman yaptığım günlerde kullanmak üzere zinco, apikobal ve magnezyum üçlüsü satın aldım eczaneden, zma yerine kullanmak için. birkaç sorum olacak:

1-ben sadece antrenman günleri kullanmayı düşünüyorum aslında ama her gün kullananlar da varmış, çok ağır değil benim çalışmalarım, gerek var mı her gün kullanmaya?
2-günün hangi saatinde kullanmalı? çoğunluk gece yatarken içiyormuş, ama bunların her birini alınca kafadan 2 bardak su içiyosun zaten sonra gece yarısı uyku da bölünüyo. gündüz içsem ya da bir kısmını sabah bir kısmını gece içsem olmaz mı?
3-herhangi bir yan etkisini gördünüz mü bugüne kadar zma'nın?

1: İki şekilde de olur.

2: Gündüz de kullansan olur gece de. Aç karnına kullandığın sürece saati çok önemli değil.

3: Yanetki sayılır mı bilmem ama; ZMA'nın, ben çok ihtimal vermesem de, içindeki çinkonun testosteron miktarını artırdığına inanılıyor. Kullanan kişiler bu nedenle erotik rüyalar gördüklerini söylüyorlar ama olay tamamen plasebo bence. Hiçbir supp. testosteron miktarına etki etmez. Hele testosteron miktarın normal düzeydeyse etkisi %0'dır.
  • angelus  (20.07.16 13:28:40)