Lys 5 yabancı dil tercih

443 puan ve 5520 sıralamam var dil 1 den.

30 yaşındayım ve iş olsun diye okuyacağım hali hazırda çevirmenlik yapmaktayım.

Sizce ide mi ake mi mutercimlik mi yoksa Çince Korece veya İspanyolca mi.

Devlette okumayı düşünüyorum.

Düşüncelerinizi alabilir miyim

not: İstanbul

mutercim-tercumanlik. ilk senenden sonra daha once yaptigin cevirmenligi hic begenmeyeceksin.

  • hopeless  (20.07.16 11:07:17)
güncel sıralamaları bilemiyorum ama istanbul'da müt-ter'e yetecek mi o sıra, öyle gelmedi bana sanki.

yeterse müt-ter oku tabii, yaptığın işin bilimselliğini öğrenirsin. ama mesela teknik çeviri yapmıyorsan ide veya ake'nin hem çevirine hem de kişisel olrak sana katkısı çok olur. yalnız bu bölümleri okumak zor, derse katılmadan geçmen için çok fazla efor sarfetmen lazım, ona vakit ayırabilir misin onu düşün.
  • baba jo  (20.07.16 11:14:32)
@baba jo. evet müt ter e yetemeyebilir. ama umut :)

  • anonymice  (20.07.16 11:21:06)
yeni bir dil öğrenmek için çince veya korece okurdum.

  • solskjaer  (20.07.16 11:23:32)
ide ve ake seni yine ingilizceye boğar. müt okuyunca evet standartların değişebilir ama yeni ne katar bilmiyorum.

bence en akıllıcası türkiyede az konuşulan bir dil olan çince korece gibi bölümlere yönelip yapabilirsen çeviri yapmak o dillerde.
  • kirazıseviyorum  (20.07.16 11:25:27)