Yurtdışı çıkışı ve SGK Hizmet Dökümü

Arkadaşlar selamlar,

nedir bu olayın aslı astarı? Hafta sonu bordo pasaport ile yurtdışına çıkacağım, SGK hizmet dökümü mü almam lazım yanıma anlamadım?

Bilen birileri aydınlatırsa süper olur.

Teşekkürler.

başka duyuru açmamak için ben de alakalı bir soru ekleyeyim.

turist vizesi ya da oturma izni ile çıkış yapmak farkediyor mu ?
  • allezz  (19.07.16 17:08:01)
evet al hem de ıslak imzalı.
turist vizesi olanlar sgk dökümü alacak zaten oturum izni olanları bilemiyorum.

  • cekilmis gayfe  (19.07.16 17:20:47)
@cekilmis gayfe eşim çalışmıyor, ona bir evrak almamız gerekiyor mu acaba?

  • baterist  (19.07.16 17:25:57)
eşinize de sgk kaydı yoktur bildirimi alacaksınız yine sgk'dan

  • kassiopeia  (19.07.16 17:46:45)
Benim çalışma ve oturma iznim bugün çıktı. Pazar günü gidiyorum. Almama gerek var mı acaba?

  • hakuna matata35  (19.07.16 17:48:30)
@hakuna havaalanını ara sor ama isteyeceklerdir ne belli darbeci olmadığın:))

  • cekilmis gayfe  (19.07.16 17:50:44)
Ben darbeden önce pasaportumu vizemi almışım zaten :)
Sgk alo 170 i aradım dayanamayıp. Bilgilerimi aldı falan kontrol edelim dedi sonra da bununla ilgili bize yazı gelmedi dedi. Resmi gazetede yayınlanan birşey yok diyor.

  • hakuna matata35  (19.07.16 17:59:11)
@hakuna matata35 ben de vizemi darbeden önce almıştım. ama bu çıkış için yeni bir uygulama sanırım. hala net bir şey anlamadım.

  • baterist  (19.07.16 18:03:50)
olayın vizeyle vs. ilgisi yok. türkiye'den türk pasaportu ile çıkan her bireyden sgk bildirimi isteniyor.

dün valiler, bugün meb personeli ile rektör ve dekanlar vs. daha böyle gidecek gibi görünüyor bu iş. kaçan göçen olmasın diye böyle uğraştırıyorlar işte.
  • nrmnm  (19.07.16 18:12:07)
gss borcu olanlar cikabiliyor muymus yani?

  • supermatik  (20.07.16 00:53:11)