babaannenin ölmemesi

nenem 85 yaşında, hiçbir hastalığı yok, 2-3 antidepresan kullanıyor 10 senedir ve gaviscon içiyor, psikoljik rahatlıyor neyse bu yaşında dimdik duruyor, ama çocuklarına Allah var çektiriyor, her ay ölmemek için doktora kontrole gitmek istiyor hiçbir şeyi beğenmiyor, kendisine verilen yemek ve ilaç vs alınca beni zehirlediniz diye yalan atıyor iftira atıyor, ölmemek için direniyor diyebilirim şimdi nenemin ölmesini istemem ahlaksız bir durum mu? gerçekten ölürse üzülmem tüm çocuklar aile rahatlar, dedem öldü çok üzüldüm ama nenemden bıktım ya, bencil ve memnuniyetsiz

103 yaşında ölmeyeceği halde yanlışlıkla ölen bir babanem vardı. her gün et balık yiyip sürekli sağlıklı kalmaya kasıyordu. senin babanenin yaşında amcamı dövüyordu kadın. kimse sevmiyordu. sanırım herkes ölmesini istedikçe ölmüyorlar. cenazede bir tek ben ağladım. herkes mutlu mesut miras kavgasına başlamıştı.

o yaşta bir insan neler düşünüyor istiyor bilemeyiz. bırakın kadını ne istiyorsa yapsın.
  • disardayim  (19.07.16 10:22:48)
özlersin , üzülürsün .. şimdi hep gözünün önünde ya anlamazsın .

  • devilone  (19.07.16 10:24:04)
Dedem akciğer kanseriydi, rahmetli çok çekti bize de çektirdi tabi. öldüğünde 11 yaşındaydım ve ölüm haberi geldiğinde oh demiştim çok net hatırlarım. bazen o bile dert olur içime keşke öyle demeseydim diye. ahlaksızlıktan ziyade ilerde böyle düşündüğün için pişman olabilirsin

  • aslmtn  (19.07.16 10:25:45)
Alzheimer olabilir mi acaba? Bizim ailede de bir adet var, nispeten genç yaşında da cok zor bir insandı tripli, kıskanç vs. Ama alzheimer eklenince hayal ve paranoya da eklendi (eşyalarımı çaldınız, beni öldüreceksiniz, evde birileri var, içeride 5-6 kadın gelmiş oturuyorlar vs vs).
Yaşama konusunda birsey diyemem ama insanın aklına ister istemez geliyor. Alzheimer ilerleme gösteren bir hastalık ne yazik ki, su an bakıma mahkum yatakta, yemeğini destekle yiyor ve altı besleniyor. Zor durumlar...

  • Sulfoxaflor  (19.07.16 10:25:46)
yapacak pek bir şey yok. bir tür bunama.
ölene kadar böyle devam edecek.

  • seyduna6687  (19.07.16 10:25:57)
@Sulfoxaflor o dediğin imkansız, ilaçlarını dakika dakikasına alan, her şeyi aklında tutan hiçbir şeyi unutmayan bir kadın. yani imkansız

  • le fantome de l opera  (19.07.16 10:27:43)
Allah sabır versin, genel karakteri o şekilde demek ki :( belli bir yaştan sonra yaşamamamız gerektiğini düşünmeye başladim ailede yaşlılar arttıkça.

  • Sulfoxaflor  (19.07.16 10:31:41)
birini doktor kontrolune gitmek istedigi icin suclayamayiz da, belli bir yastan sonra insanlar giderek daha bencil ve memnuniyetsiz oluyor buna katiliyorum en azindan benim etrafimdaki 70+ yasindakiler biraz boyle.

  • kassiopeia  (19.07.16 11:00:32)
Oooo daha gençmis eşimin annanesi 90 yaşında bel fıtığindan başka hiç bi hastalığı yok, Tüm gün dedikodu fitne fesatlık peşinde. Kaç Kere eşimin annesiyle dedikodumu yaparken yakaladım.

  • old possum  (19.07.16 12:03:28)