Berlin'de gezilecek yerler

Berlin'de nereler görülmeli, nerede bol çeşitli bira içilir, oraya özgü güzel yemek yenir?
2 öğün yemek ve 7-8 bira içmeli bir günün maliyeti ne olur?
Sokakta bira içmek serbest mi? New York gibi mi yoksa?
Teşekkürler

Alexanderplatz'da Primark'ın arkasında şehir turu yapan otobüsler var. Bir günü 17 euro, 2 günlük (hem doğu hem batı yakası için) bilet alırsanız 22 euro ve şehrin gezilmesi gereken her yerine uğruyorlar. Akşam 6:30'a kadar çalışıyor, istediğiniz yerde inip turistik bölgeyi gönlünüzce gezip sonra bir sonraki gelen otobüse binerek tura devam edebilirsiniz.

East Side Gallery
Brandenburger Tor
Checkpoint Charlie'ye kesin uğrayın.
Benim vaktim olmadığı için fazla gezemedim. Yoksa bu bahsettiğim turdaki bütün müzeleri gezmek isterdim.

Bahsettiğiniz yeme-içmeye günlük 20 euro yeterli bence.
Haftasonu insanlar elinde birayla gezip toplu taşımaya falan öyle biniyorlardı. Ben de son gün Alexanderplatz'da hemen arkasındaki Galeria Gourmet'den bira alıp içmiştim. Meydandaki bira satan yerlere göre 3'te bir fiyatına oluyor öyle.

İyi eğlenceler.
  • chitosan  (19.07.16 10:33:50)
Eyvallah hocam. O otobüs metrodan daha pratik bir alternatifmiş sanırım.

  • suskun  (19.07.16 10:43:50)