yeşil pasaportlar

son durum ne? vizeyle ingiltere'ye gitmek isteyen bir yeşil pasaportlu da mı gidemiyor, nedir?

gidiyor da 6 saat önceden havalimanında olun diyorlar, araştırma uzun sürüyormuş. Bir de sigorta dökümü falan da diyorlar da onu tam bilmiyorum.

  • whoosie  (19.07.16 09:39:02 ~ 09:39:26)
Yeşil pasaport sahipleri için kurumlarından "görevlendirme yazısı" isteniyor.

  • accorbite  (19.07.16 11:18:37)
bugün kıbrıs'a gidenleri bile salmamışlar. herkes uçağı kaçırmış. yani sırf yeşillere değil kimlikle çıkanları bile darlıyorlar. sgk dökümü mutlaka bulundurun. kurumdan izin yazısı alın ıslak imzalı ve kaşeli.

  • cekilmis gayfe  (19.07.16 11:22:07)
calisani anladim da emekli ne getirecek onu anlamadim. hem yesil hem emekli isen cikamiyor musun yani?

  • kassiopeia  (19.07.16 11:24:00)
salakça bir soru olabilir ama yeşil pasaportlular için ülkeye girişte bi sorun var mı?

  • fridgetiness  (19.07.16 11:24:28)
@kassiopeia, bugün biri samsundan ankara aktarmalı kıbrıs'a gidecekmiş. ondan sgk dökümü istemişler adfasdfsa nereden ne alacam ben 9 yıldır emekliyim demiş ama nafile. uçağı kaçırmış.

  • cekilmis gayfe  (19.07.16 11:33:26)
kassiopeia, evet bizdeki durum da aynı. üstelik eş durumundan yeşil pasaportlu ve emekli gidecek kişi. napacak ulan bu insanlar?

ülkecek kaçıncı sınıf vatandaş olduğumuz belli değil, sürekli insanları mağdur edip yine kendileri nasıl mağdur oluyorlar ben anlamıyorum!!!
  • in vino veritas  (19.07.16 11:40:54)
@cekilmis gayfe
@in vino veritas

inanamiyorum! ben de 'yok ya onlari goruyorlar, sistemden cikiyor bilgileri' diyecek insanlar sandim. saka gibi yani inanilmaz! emekli olmus gitmis zaten ne isi olur kamuyla bilmem neyle.. kolay gelsin herkese...
  • kassiopeia  (19.07.16 11:47:45 ~ 11:48:14)