şu tabloyu yorumlamaya çalışır mısınız

67.media.tumblr.com

her türlü olasılık olabilir. nedenini de verirseniz kısaca iyi olur. veya yorumlanmışı varsa oda olur. tablo pablo picassonun

socializer.cc sanırım buna benziyor. Görsellere picasso face yazınca daha çok görsel ve açıklama bulabilirsiniz. Ben de akşam Sanatın Öyküsüne bakıp yazmaya çalışcam.

  • premium hayat yan gel yat  (19.07.16 09:00:48)
hümanizmin ve modernizm'in meşhur "birey"ini getirdiği durum, endüstriyel teknoloji ile elele vererek, yani bir yıkı-bozum-yapıbozum. picasso da bunu tebarüz ettirmiş.
kabataslak nedeni (niye kabataslak çünkü üşeniyorum sadece başlık ve isimleri vericem): picasso sürrealist menşeili bir kübist (sürrealist kısmını karıştırıyo olabilirim) sürrealistler kübistler fütüristler dadacılar her şeyi yıkarlar. zaten leatroamont (ismini yazamıyom isidore ducasse ismiyle de bilinir; maldoror'un şarkılarının yazarı) ve fransız sembolistleri diye ismi zikredilen baudelaire mallarme rimbaud'dan itibaren (bu üçü değil ama isidore ducasse bir işaret bir ikazdı) sanat bir yıkıma dönüştü. en son andre breton dedi ki "en yalın biçimiyle sürrealist eylem, elde silah sokağa çıkarak gözlerini yumup kalabalığın üzerine, sıkabildiği kadar kurşun sıkmaktır. günümüzün aşağılayıcı ve ahmaklaştırıcı düzeniyle bu şekilde başetmeyi hiç istememiş olanların yeri, göbeği namlunun ağzındaki kalabalığın içindedir." zaten ondan ve picassodan falan filan sonra sanat bitti, yok oldu. pop art kaldı geriye.

özet: bunlara dair edinilen bişeyler varsa zaten bu tablo konuşur. yoksa da yorumlanmaz. ama ödev falansa konuşmasını yorumlama başlığında eritebilirsin. konuşturmak için o mezkur şairlere hatta resmin o noktaya bilhassa gelişine (caravaggio'dan hieronymous bosch'lara ekspresyonistlere cezanne'a bakmadan olmaz) azcık dokunmak temas etmek lazım, diye düşünüyorum ben naçizane.

başkası için yazıcaksan 500-1000 liradan aşağı yazma.
söylüyceklerim bu kadar değil ama yazı imleçi yanıp sönüyor perde kapanıyor.
  • dafaisss  (19.07.16 09:15:22 ~ 09:16:15)