ptt yurtdisina kucuk paket

Pek muhterem eksiduyuru sakinlerine bir sorum olacakti.

Ukrayna'ya gondemek istedigim asagi yukari 500g eden bir paketim var. Ptt'nin kucuk paket hizmetinin fiyat acisindan cok makul oldugunu duydum. Bilgisi olanlar aydinlatirsa sevinirim.

paket ve zarf şeklinde alternatifi var ben almanyaya penguen dergisi göndermiştim. dergi dediğim fasiküllerin birleşmiş hali kitapçık gibi. zarf paketten daha uygun oluyor dedi gişedeki 20 tl tutmuştu.
o tip zarfa sığacak bir şey ise zarf adı altında göndermeniz size biraz daha ucuza mal olabilir.

ülkeden ülkeye hacmine göre fiyatlandırma farklı olabilir ama.
yaşadığım olay budur.
  • basond  (17.07.16 20:48:44)
başka bir kargo şirketi ile anlaşman yoksa ptt'den daha ucuza gönderme şansın yok. sitesinde ücret hesaplama şeysi var girip bakabilirsin. 50 lira falan tutar tahminimce..

edit: ben kargo gibi düşündüm. evrak falansa daha ucuz tutar..
  • nrmnm  (17.07.16 20:49:16 ~ 20:50:56)
geçen ay 400 gramlık paket gönderdim amerikaya 27 tl tuttu. takipli gönderi. minimum tutarda göndermek istiyorsanız gönderi yaparken "sadece taahütlü olarak" göndermek istediğinizi söyleyin. iade-taahhütlü değil, sadece taahhütlü. aps falan da değil.

  • mr.goodcat  (17.07.16 21:15:15)
2 kiloya kadar aps olarak gönderiliyor. Ptt nin sitesinden yurtdışına aps ücretlerine bak.

  • orhan tv  (17.07.16 21:40:53)