kendi sesimiz?

sesimizi kaydettiğmizde farklı bi sese dönüşüyor. başkaları aynı senin ses desede bana farklı geliyor. acep nedendir?

kendi sesini normalde bogaz - burun vasitasiylan duyuyoz, disardan duyunca fafrkli yol farkli sekil diye farklidir diyorum

  • rusdemezale  (25.11.09 23:56:50)
senin duyduğun kendi sesin de aslında insanların duyduğu ses değil. insanlar teypte duyduğun sesi duyuyor, senin içinden duyduğun sesinin değil. ne iğrenç değil mi?

  • peki  (25.11.09 23:58:04)
insan kendine en bi yabancıdır because. hele kavga ederkenki çıkan sesini kaydetseler ve dinletseler, altına sıçarsın, aynalara bakamazsın daha da. sosyal antikorumuz var ihtimâl. ben'i kendimizden koruyor evvelâ. o sebebilâ siyasi partiler türlü manevrada. eliyeneyşın değil sırf. aynada suratımızı niye türlü şekillere getirmiyoruz da sebep buna. gaçhalım gaçhalım :))
www.youtube.com

  • yapacakbirseyyok  (26.11.09 00:04:17)
sesini bolca kaydedip dinlediğinde alışıyorsun. kendi duyduğun ses ile kayıttaki sesin aslında belli noktalarda birbirine benziyor. bu benzerlik alıştıkça ağır basıyor. önceleri bana da öyle geliyordu.

  • blackdog  (26.11.09 01:09:24)