[]

kendi jetlerimizi vuramıyoruz di mi?

iff izin vermiyor diye biliyorum. o yüzden mi vuramıyorlar jetleri?
 
İFF ne bilmiyorum, sanırım, dost ateşi koruyucu gibi bir şey, fakat zannediyorum daha çok düşme noktasında sebep olacağı sivil kayıptan dolayı vurulmuyordur.


  • atom karincanin torunu  (16.07.16 03:28:01) 
iff dost düşman tanıma sistemi. bu sistem sebebiyle mesela bir türk uçağı bir amerikan uçağını vuramaz, ikisinde de nato yazılımı yüklü. o zaman mantıken kendi uçağımızı da vuramıyor olmamız lazım. füze kilitlenmez uçağa. ruslardan ödünç uçak isteseler onla vururlar ama mesela.


  • loser blueser  (16.07.16 03:32:53) 
yakıtı bitince kendi kendini halledecek artık.


  • tosiba  (16.07.16 03:38:43) 
Belki uçaktan uçağa ateş edilemez ama yerden de ateşlenebilecek silahlar vardır illaki, yine de düştüğü nokta sebebiyle vurulmadığını düşünüyorum.


  • atom karincanin torunu  (16.07.16 03:39:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.