1 senelik schengen vizesi almak mümkün mü?

çalışma, evlilik, akraba vs. hariç olarak soruyorum. mümkün müdür?

1 senelik almak için hep aynı ülkeden başvura başvura süreyi mi uzatmak gerekli? yani

ilk başvuru 1 ay
ikinci başvuru 3 ay
üçüncü başvuru 6 ay
dördüncü başvuru 12 ay gibi

veya 1 seneye yayılmış birden fazla etkinlik, seyahat, seminer vs. bulup bunlar üzerinden mi başvurmak lazım?

var mı tecrübe eden?

Mumkun .

  • duptıs  (14.07.16 22:46:30)
Vizeyi neye göre verdikleri belli olmuyor ki. İş icabı sürekli İtalya'ya gitmem gerekiyor. İbneler oturma izinli pasaportuma 1 ay vize verdiler en son. Ondan önce 1 yıl vermişlerdi.

  • suicides underground  (14.07.16 22:46:48)
ilk başvurumda 1 ay
ikincide 6 ay
üçüncüde 1 yıl
ve dördüncü başvurumda 2 yıl schengen vizesi aldım.

evet mümkün.
  • peace.on  (14.07.16 22:48:37)
Mumkun yazinca guduk kalmis,aynen dedigin gibi perriyodlarla artiyor.benim son geldigim sure 2 seneydi,sonra yunan konsolosluguyla kapistim ve 2 aya 20 gune dusurduler.20 kere yunanistan girisi yapip gittim,duzeltme 6 ay oldu,en son baska konsolosluktan bir yil aldim.

  • duptıs  (14.07.16 22:50:22)
Maksimum 5 sene gordum ben.

  • crown  (14.07.16 22:50:25)
İlk alışım 1 yıl. İtalyadan ve turistik

  • bir ileti paylastim  (15.07.16 01:03:22)
Bir de temiz pasaporta aldım.

  • bir ileti paylastim  (15.07.16 01:04:05)
Çok farklı tecrübeler var bu konuda.
Eşime Almanya'da 2 senelik oturma izni bittikten sonra iş için başvurduğunda yine Alman Konsolosluğu'ndan 3 (üç) gün vermişlerdi.

Bana iş için başvurduğum ilk seferinde bir sene verdiler, bitince tekrar başvurdum üç sene verdiler.
  • burfak  (15.07.16 07:54:25)
ben de neye göre verdiklerini çözemedim..

Bir kaç gün önce İtalya'dan 1 aylık vize aldım.

Daha önce schengen, ulusal vize ve oturum iznim olmasına rağmen..
Amerika vizem de vardı.

çok mutsuzum.
  • aceshot  (15.07.16 16:04:04)
mümkün, kesin bilgi yayalım
benim sırasıyla;
3 gün -@burfak bu 3 günlük vizeyi de almanya verdi.
1 hafta
1 yıl
5 yıl

şeklinde oldu, şu anda sülalem raad.
  • azizakin  (15.07.16 16:20:58 ~ 16:22:06)
İlk: 3 ay
ikinci: 6 ay
üçüncü: 1 sene

(Yunanistan)

Fransa'da yeni pasaporta 2. seferde 1 senelik vermişti.
  • teknikekip  (15.07.16 16:25:14)