Bilgisayarım neden ısınıyor ?

Sevgili üyeler. Bilgisayarım olan alet bir süredir çok ısınıyor. Lenovo Z570 kendisi. Eskiden GTA 5 filan oynardım bana mısın demezdi. Sonra format attım kendi çabalarımla. Win 7 iken Win 10 yaptım. O günden beri İnternete girince bile ısınıyor. Ayarlardan güç tasarrufuna getirdiğimde ısınmıyor ama. Termal Macunu yenilemek dışında bir önerisi olan ?

sürücülerin güncelemeyi. ozellikle ekran kart ve sogutma icin bir yazilim olabilir. lenovo'nun sitesinden kontrol et.

  • helenart  (14.07.16 22:07:30)
Bende de azcık modifiyeli z580 var, açıp fanı temizledim, termal macun sürdüm ama oyunlarda ısınmadan ötürü çok kastırdı. Gidip zalman laptop soğutucusu aldım, makina "idle" durumdayken sonuçlara bak :

i.imgur.com

edit : (bkz: dizüstü bilgisayar soğutucu/@kimlanbu)
  • kimlanbu  (14.07.16 22:09:37 ~ 22:11:41)
Mevsim yaz, hava sicak. Bir de toz filan biriktiyse etkiler.

  • fortisvita  (14.07.16 22:12:41)
windows 10'daki anakart driverlarıyla ilgili bi sıkıntı olabilir fanlar aktif modda bile tam çalışmıyodur.

güç ayarlarında soğutma poliçesi aktif mi onu kontrol et (fişe takılı mod için) bir de maksimum işlemci hızını %100'den %99'a çekmeyi dene.

ingilizcen varsa bir de google'dan araştır derim kesin başkalarına da denk gelmiştir böyle bi sorun muhakkak
  • yuto  (15.07.16 09:51:46)