Tanıdık müteahhitten topraktan ev alınır mı?

güven problemi yok. yani bir problem çıkarsa adam parayı bile iade eder ama 18 ay sonra bitecek deniyor. yani karlı bir yöntem midir? bitince ne olacağını bilemiyorsun, iki sene kira gelirin yok vs.

Ben 2 kez girdim bu işe ilkinde dairemizi aldık 1 e 4 kazandık ikincisi inşaat halinde bekliyoruz
Ama unutma bu iş ticaret düşmez kalkmaz bi Allah tüm paran buysa temkinli ol ama seni batırmayacaksa gir derim
Proje nerede peki kaça kaç kazandıracak
  • basond  (14.07.16 18:03:36)
@basond
istanbul sancaktepe. kaça kaç kazandıracağı nasıl bilebilirim ki?

  • enkolaykullaniciadi  (14.07.16 18:04:19)
Ha nasıl bilirsin bilemezsin tahmin edersin en fazla o tarzda evlerin fiyatı civarda nedir hesaplayabilirsin

  • basond  (14.07.16 18:15:44)
inşaat iznini aldıktan sonra 18 ay mı hocam ona da dikkat edin.

Rahmetli babam bir müteaahhite kat karşılığı bir arsa vermişti. İnşaat izni alındıktan sonra 15 ay içinde gözüküyordu evlerin bitişi.

O bölge revizyona girdi , hala inşaat için açılmadı.
  • ketcapli dondurma  (14.07.16 18:23:18)
''2 ay içinde iskan işi tamam, hiç merak etmeyin.'' dedi müteahhit, aldık daireyi. 4 senedir iskan alamıyoruz. adam zaten ortada yok arazi. sen bir de topraktan bahsediyorsun... çok anlamam bu işlerden ama ilerde bütçem olur bir daha ev alacak olursam her boku bitmiş hazır tercih ederim. suyumuzu yan binadan alıyoruz...

  • kaybeden adam  (15.07.16 02:48:06)
tanıdıkla iş yapmam, yapana da iyi gözle bakmam. sonra papaz olursun.

  • babilbaligi  (15.07.16 09:37:30)
Tanıdık diye güvenip, elden para vermeyin. Her şeyi kuralına göre (sözleşmesi, makbuzu vs.) yazılı yaptıktan sonra sıkıntı çıkmaz...

Bu tarz işlerde yapılan en büyük yanlış bu.
  • kartallar yuksek ucar  (15.07.16 09:49:42 ~ 09:50:10)