Schengen ile ilgili bir soru da benden

657'ye tabi memurum, dolayısıyla 4a'lı değilim. 4a hizmet dökümü istiyorlar. götüremem öyle bir belgeyi ne yapmak gerek?

direkt prim yatırılan günleri belgelendir demişler bence.

  • glamdr1ng  (14.07.16 15:29:16)
selam. italya vizemi alalı bir kaç gün oluyor ben de öğretmenim devlette.

e-devletten sgk hizmet dökümü aldım ben.4a, 4b, 4c fark etmiyor, dökümde gerekli bilgiler yer alıyor.

edevlete girdikten sonra arama çubuğuna sgk hizmet dökümü tescil vs. yazınca sistemde çıkıyor sonra barkodlu belge oluştur diyorsunuz ve çıktı alıyorsunuz. sonrasında da kurumunuzda imzalatıp mühürletirsiniz.

ben, öğretmen olan eşim ve askeri personel olan arkadaşlarımızda sorun çıkmadı bu şekilde..
  • aceshot  (14.07.16 15:32:26 ~ 15:32:45)
kare kodlu belgeyi imzalatmaya gerek olmaması lazım. zaten teyit için kare kodlu belge istiyorlar.

  • cekilmis gayfe  (14.07.16 15:38:08)
@aceshot

hocam dediklerini yapmıştım ben ama belgeyi oluşturmuyor ya :( Sigortalının hizmeti bulunmamaktadır. diyor hep.
  • jeanjack  (14.07.16 15:44:35 ~ 15:45:07)
jeanjack,

sgk'ya gitmek lazım o zaman ..dilerseniz bu durumla ilgili sgk'dan bir bilgilendirme yazısı alıp ekleyin başvurunuza, ya da konsolosluğa dilekçe de yazılabilir.

bu belgeyi edevletten almayıp sgk'dan alanlar da vardı.

facebookta interrail türkiye grubu var, çok aktif bir seyahat grubu bu tür vize evrak işlemleri ile ilgili yardım alabilirsiniz.
  • aceshot  (14.07.16 15:51:43)