Pasta Limonata verilen düğünlerin

kıymetini bilin. Şu an 60 bin liralık bir düğündeymişim. Bayat cips ve kuruyemiş yiyoruz. Su bile yok. Sıkıntıdan patladığım için buraya sarayım dedim. Sorum şu: Siz düğünleri sever misiniz?

Neresi 60binlikmiş ya onun? Neyine vermişler. Düğünlere gitmem.

  • mandalina kokusu  (13.07.16 22:05:16)
sınırsız içkili düğünlere bayılırım.onun dışında pek sevmem.

  • sta  (13.07.16 22:05:30)
60 bin liralik dugun mu? bence ya seni kandirmislar ya da onlari cok fena skmisler. ben dugunleri sevmem ama bizim yorenin dugunleri yemekli olur. kuzenlerimin de düğünleri daha dogrusu kina geceleri yemekli oldu. yemekli kina gecesi arti pastali dugun, toplamda 10-15 bin liraya mal olmustur. tabi semtine gore değişir ama o rakam cok cok fazla.

  • iglesias  (13.07.16 22:06:28)
Düğünleri sevmem, mümkün olduğunca da gitmemeye çalışıyorum

  • boreas  (13.07.16 22:06:42)
Aileden yemekli dugun diye parayi alip cukkalamis gelin damat galiba. O ne yav.

Sinirsiz ickili +1 <3
  • rayde  (13.07.16 22:06:52)
Ben de sevmiyorum düğünleri. Ama içip içip sapıtacak akraba varsa eğlenceli olur o zaman sevebilirim, ortamdaki skandal seviyesine bağlı.

  • neferkitty  (13.07.16 22:08:13)
Düğüne gitmem mecbur olmadıkça. Sevmem de. En iyisi nikah.

  • nucleon  (13.07.16 22:09:21)
kuru pasta ve gazozlu düğünleri özledim, ben yemekli düğün seviyorum

  • limoncello  (13.07.16 22:09:48)
Valla 5 bin daha verselermiş ben onlara yemek ayarlardım. Düğün yeri kendilerinin, bu işle uğraşıyor aileleri. Böyle bir şey 60 bine mal oluyormuş. Narlıdere'den düğün müğün yapmayın :)

  • Lim5  (13.07.16 22:10:02)
Kalp desenli bir dilim dondurmalı rulo pasta geldi. 40 bin olsa o da olmayacaktı demek ki :)

  • Lim5  (13.07.16 22:30:04)
yahu o pasta bizim mahalle arasında dandirik salonda taş çatlasa 3 bin liraya yapılan sünnetlerde bile geliyor. zaten bu yazın varoşlarda modası o.
60 bine ne yapmışlar çok merak ettim, sandalyeleri altın suyuna mı banmışlar?
aile düğünleri yemekli olur bizim, memleketin düğün yemeklerini severim uzak kuzenleri görmeyi çocukluk anılarımızı severim- ama düğünü sevmem. arkadaş düğünlerini severim, eğlenirim.
  • niye ama  (13.07.16 22:37:06)
Efeler oynadı, canlı müzik, havuz başı çimenlik alan, masanın ortasında kocaman şamdanlar, nazar boncuklu fenerli ağaçlar, pasta, leblebi, cips. Veeee son olarak yarısı buz dolu kola ile kapanış. Su paralıymış bardan gidip alıyormuşuz. 60 bin hayatta etmez.

  • Lim5  (13.07.16 22:53:36)
köy düğünü en güzeli.

  • hasmetizm 2046  (13.07.16 22:57:36)
bir diğer merak ettiği şey
aile bu organizasyon 60 bin lira diyorsa -kendi işleriymiş ya
kim gidip orada düğün yapacak o paraya? yapar mı insanlar gerçekten?
-evlense düğün yapmayacak insan sordu-
  • niye ama  (13.07.16 22:59:25)
@niye ama Bilmiyorum. Burası evlerin milyon liralar olduğu bir yer. Demek ki yapıyorlar. Haftaya bir düğün daha var hemen yanda bir yerde. Ona da gider, fiyatını falan öğrenirim.

  • Lim5  (13.07.16 23:11:26)
6-7 senedir tek bir düğüne götürüldüm annem tarafindan, onda da telefonumu kaybettim artık zorlamıyor aksnznzn. Akraba düğünü sevmem, çocukken ölürdüm o yaş pastaya ama.

  • piremses  (13.07.16 23:30:00)
sevmiyorum. yakın olduğum birinin düğünüyse giderim anca.

  • veronica supertramp  (14.07.16 00:34:29)
Valla bikaç milyon dolarlık, Tayyipli bir düğün çok eğlenceli oluyor.

  • la rana  (14.07.16 05:20:48)
60.000 sırf yerin parası mı, saray mı kiraladılar bunlar?
Düğünleri sevmem. Oynarım, göbek atarım; elalemin mutlu gününde mutluluklarını paylaşmak isterim diye ama son derece gereksiz buluyorum. Ailem zaten "Bizi öyle şaklabanlıklara bulaştırmayın n'olur" diye çocukluğumuzdan beri uyarıyor, o yüzden de sorun yok.

  • aychovsky  (14.07.16 09:04:15)
Aaa, düğün severim. Dans edecek yer arıyoruz biz kocamla. Onca zaman ders aldık, evlenin de dans edelim...

Şakası bir yana tanıdığın arkadaşların düğünlerinde olmak güzeldir. İlk girişlerinde hep ağlarım. Çok iyi dua ederim evlenecek çifte. Güzel bir şey o anı yakınlarınla paylaşmak. Ama aile düğünleri her zaman beklediğimiz standardta olmuyor tabii, o zaman kalış süremizi kısa tutuyoruz.
  • SiyamkedisiZorro  (14.07.16 10:28:39)
coşup kopamayacağım düğüne gitmeyeceğim için severim

ispanyol düğünleri efsane oluyor yaaa
  • la noix  (14.07.16 12:20:23)
Mutlaka gitmek zorundaysam yemekli adam gibi düğün olursa seviniyorum, "restorana gitmişiz de akşam yemeği yiyecekmişiz, oo masa süsleri de güzelmiş" diye hikaye uyduruyorum kendime.
Ama yemeksiz limonata-pasta verilen çit dügün salonu tarzında mahalle arası halaylı oyunlu düğünlerden nefret ediyorum. :/

  • Sulfoxaflor  (14.07.16 13:54:07)