Askerliği erteleyenler

Merhaba,
Ben nasılsa bir ara bedelli çıkar şimdi ortalık kötü vs. diye yüksek lisansa başvurmayı düşünüyorum da bir yerden sonra tecil 2 yıl da olsa işten çıkarsam yeni iş bulmama mani olacak gibi gözüküyor. Sizce de sorun olmuyor askerliğin hep bir köşede durması?

Çalışacağın sektöre ya da kurumun tutumuna göre değişir. Erkek arkadaşım yazılımcı, o da erteliyor ve son zamanlarda is değiştirdi, konusu bile geçmemiş. Aynı şekilde yapan arkadaşları da var.

  • piremses  (12.07.16 21:08:25)
ben de yeni bir işe girme arefesindeyim. 2 yıl tecilim var şu an. mülakatta askerlik konusunun bahsi geçti ama engel olmayacak burası için. biraz karşılıklı beklentilerimiz uyuştu o yüzden çok sorun etmediler sanki. fakat başka bir iki yerden direkt olarak elendiğimi söyleyebilirim. genel olarak ciddi bir engel askerlik mevzusu.

  • juninho77  (12.07.16 22:09:04)
bir an önce yap gel. yaş ilerledikçe zor oluyor. işkence gibi.

  • komando kani var bende  (12.07.16 22:10:20)
patronunla ilişkine bağlı. ben iş görüşmesinde söyledim masterla tecilliyorum bir şekilde diye. ben de senelerce gitmedim boş ver önemli değil dedi adam bana.

  • argent dawn  (12.07.16 22:25:24)