Yerimde olsanız naparsınız ?

Şimdi bir arkadaşla çalısıyorduk.Bunun isim soyisim ve ne iş yaptığınız biliyordum.Neyse bu arkadaşın bana 3500 TL borcu kalmıstı.Bu 1 yıl içinde ödeyeceğini söyledi.Bende çok iş yaptığımız için üstelemedim.1000 TL sini ödedi .2500 TL si kalmıstı.Neyse ben ona 1500 ü öde kapatalım demiştim.Şimdi adam ölmüş ve ben ulaşamıyorum.Ölüm olayı da 2 ay önce olmuş.Nette adını soyadını yazdım adam ulusoyun torunu ve arda turanın arkadaşıymış. Baya ünlü ve zengin biriymiş. Cenaze törenin resimlerinden anladım. Bana ise trilyonlarca borcum var yoksa 3ün 5 in lafını yapmam demişti mahçup şekilde ...Uğrasıp ailesine ulasayım mı yoksa unutuayım mı ?

kanıtlayabiliyorsan uğraş ama kanıtlayamıyorsan fırsatçı para koparan biri olarak görülebilirsin.

  • eeb  (12.07.16 16:05:52)
unut ya. ne diycen. sizin oğlanın bana 2500 borcu vardı mı? saçma olmaz mı?

  • elorelia  (12.07.16 16:06:13)
öyle çok fazla ihtiyacın yoksa helal et gitsin. anlattığın kadarıyla kötü niyet sezmedim ben adamın halinden. belli ki müşkül durumda imiş rahmetli.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (12.07.16 16:07:58)
Maddi olarak çok köü durumda değilsen, yani 2500 TL çok şey değiştirmeyecekse unut bence.
Trilyonlarca borcu varsa zaten ailesi şu anda o borçlarla uğraşıyordur, söylesen bile ödeyemeyebilirler:/

  • peggy  (12.07.16 16:08:40)
Helal et. Unut gitsin.

  • ihanet kac kisilik  (12.07.16 16:10:20)
ihtiyacım yoksa uğraşmam.

  • piremses  (12.07.16 16:11:29)
Kanıtlayamayacaksan bir de üstüne para kopartmaya çalışıyor diye düşünürler. Belki doğru söylüyordur. Adam da ölmüş gitmiş zaten helal et gitsin.

  • matilda  (12.07.16 16:12:45)
ihtiyacın varsa, ailenin ödeyebileceğini düşünüyorsan ve belgeleyebileceksen talep et.
yoksa helal et gitsin.

  • hushhush  (12.07.16 16:14:07)
kanıtlayabileceksen iste.

  • zimbirik  (12.07.16 17:17:43)
Ya niye helal etsin bir sürü para 25 tl değil ki 2500 diyor. Yazışma falan yok mu? Git ise, niye ayıp olsun.

  • geçerkenugradım  (12.07.16 17:35:03)