anasız kedi buldum. süt anne lazım

bakarım bi şekil büyütürüm ama annesi gibi olmaz ki. etrafta emziren anne varsa bi yardım edin. çok gariban bu.

azıcık üstte dursa keşke.

!!anne buldum!! miniş kedileri emziren bi anne kedi buldum. kediyi koydum o da yaladı ve emzirdi :>

büyüklüğü nedir foto koyarsan daha iyi yardımcı olabiliriz. belki zaten bir aylık olmuşsa yavru kedi mamasına geçebilir bile. bir de çok minikse kakasını kendi yapamaz yardımcı olman gerek. foto koy bir bakalım.

  • kaputt  (12.07.16 15:01:59)
annesiz kedi baktım daha önce o ayrıntıları biliyorum evet. küçük bu 10 günlük falandır. foto atcam birazdan.

  • cosmicgadin  (12.07.16 15:06:30 ~ 15:28:13)
on günlükte gözler filan açılmamış oluyor. gözler iki-üç haftalıkta açılır ona göre değerlendirin.

  • kaputt  (12.07.16 15:34:43 ~ 15:35:41)
facebook'ta süt anne diye gruplar var, belki orada bulursunuz

  • rakicandir  (12.07.16 15:35:06)
amann çok tatlıymışş ah daha kulaklar bile minicik. süt anne bulamama olasılığına karşı eczanelerde yavru kediler için süt tozu filan oluyor bildiğim kadarıyla onları deneyin. biberonla ya da şırıngayla sık sık besleyin. çok minik daha kakası konusunda da yardımınız gerekecek. tahminim 3 haftalık filan bu kedi. daha mamaya geçemez bir hafta sonra ama yaş mamaları da yumuşatıp filan verebilirsiniz. yavru kediler için olan mamalardan alın.

tam bir düğme burunmuş :)
  • kaputt  (12.07.16 15:38:10 ~ 15:38:26)
bu bebiş biraz büyümüş. klinik veterinerlerde anne sütü tozu var. ondan alın siz biberonla verin. ben öyle büyüttüm 2 tane kedi.

bahsettiğim süt tozunun kutusu 50 lira. markası gim-cat. ve bi tanesi yeter.
  • whatyougetiswhatyoudid  (12.07.16 15:39:38 ~ 15:40:34)
evet o toz mamadan var ama ne kadar vermek gerekiyodu bundan unuttum?
dediğim gibi büyütebilirim. çoğu detayı biliyorum ama anne gibi olmaz ki yazıktır ya.

  • cosmicgadin  (12.07.16 15:40:12 ~ 15:40:47)
ben bu boylarda bir kediciğe şöyle verdim;
4 çay kaşığı süt tozuna 12 ay kaşığı sıcak su. ve bundan 3 öğün

  • whatyougetiswhatyoudid  (12.07.16 15:43:16)
ana gibi olmaz tabi ama siz büyütürsünüz bunu o kritik dönemi atlatmış gibi. ayrıca çok güzelmiş totoro, tam bir yumak maşallah.

facebookta hayvan severler acil diye bir sayfa vardı yanılmıyorsam, oraya yazabilir misiniz? süt anne konusunda şansınız yaver gidebilir.
  • evde liyakat kalmamis  (12.07.16 15:44:26)
ya kusura bakmayın da ben bunun götünü yerim.
kedimi bulduğumda bu kadarcıktı annemin terliğine sığıyordu şimdi bi canavar.
anne bulmak çok zor siz bakın. ıslak pamukla poposuna masaj yapınca salıveriyor zaten.
ben böyle büyüttüm kedimi :)
  • matilda  (12.07.16 16:15:37)
@matilda doğru diyor. mamadan 10 dk sonra falan popoyu ılık suya batırılmış pamukla silin, birazcık da karnına masaj yapın, sonra kumun içine bırakın, pıt pıt geliyor kaka.

  • whatyougetiswhatyoudid  (12.07.16 16:31:06)