Balkondaki guvercin yavrusu

Yalniz kaldi. Annesi birakip gitmis. Ben tatildeydim gelince bi bakttim yalniz ve hareketsiz.

Guvercin boyuna yaklasmis boyu. Eski tuyleride var yeni tuyleride var.
Dikkat ediyorum hic hareket etmiyor yerini degistirmiyor. Beslemeye karar verdim. Buldugu islatip yumusattim. Siringa ile verecektim. Ama ben balkona girdikten ona dogru yoneldikten sonra cok korktu. Ona birsey yapacagim sandi. 3 gundur hic hareket etmeyen kus ordan oraya kostuemaya basladi. Bende oyle cengaver degilimdir. Alamadim cirpinan kusu yerden.

Ne yapayim simdi ben? Ne olursa olsun alayim mi? Onune yem koysam yemiyor. Ama ben 1 metre uzaga birakiyordum yemi. Direk gozunun onune koysam yer mi?

Icim gidiyor olecek diye. Acilen birsey yapmam lazim

bizim balkonda da vardi annesi bi gitti 3 gun sonra falan geri gelmisti.

  • atcapar  (12.07.16 14:35:31)
insallah bizimkide geri döner. Gözünün önüne koydum şimdilik yiyeceği suyu falan.

  • zimbirik  (12.07.16 14:44:12)