Windows 8? Windows 10?

Bir bilgisayar aldım, Hp X 360
Öyle çok bilgisayarla haşır neşir değilim arada bir kullanacağım.

Dün kuzenim baktı Windows 10 yüklü bunda benim ki 8 den 10 a yükselince çok sıkıntı yaşadım alt yapısı daha olmamış yeni olduğu için, 8 yaptır daha rahat kullanırsın dedi.
Aklıma girdi tam yaptıracakken bu sefer bu bilgisayar kendinden 10 yüklü belki bir şey olmaz benimki 8 den yükseldiği için sorun olmuştur bilmem dedi.
Kafamı karıştırdı.
Bilen bilir bu olaylardan zerre anlamam.

Ne yapsak böyle kalsa mı yoksa 8'e mi çevirtsem ya da başka önerisi olan?

Arada office programlarını kullanırım, dizi&film izlerim başka birşey için kullanacağımı sanmıyorum bu yüzden ucuz bir şey aldım zaten ama en rahat nasıl kullanırım bilmiyorum.

Yardımcı olanlara teşekkürler.

Kuzen ilgili ama bilgili olmayan ekipten saniyorum. Altyapi olmadan adamlar yeni isletim sistemi cikaracak ve bunu kuzenin mi fark edecek:).

Neyse win 10 geldiyse win10 git bence. Duz kullaniciyim diyorsun zaten hic kurcalamamak da en iyisi.
  • bir ileti paylastim  (12.07.16 10:16:25)
default 10 yüklüyse bir şey olmaz. ne oluyorsa sonradan yükseltince oluyor.

  • nothing in my way  (12.07.16 18:10:26)