Arkadasim ille de tenise basla diyor

Selam,

Hayatimda tenis izlememis adamim, federerin cokovicin filan ismini duydum sadece. Tenis icin raket, top, saha ve file gerekir hakkinda bilgim bu kadar.

Arkadasim tenise basladi, cok guzel diyor gel sen de basla. Ya diyorum meniskuslerim sikintili, yok diyor bir sey olmaz(kendisi doktor degil :D) yer sikintimiz yok, oynayacak cok yer var.

Sorularim,
Tenis gercekten zevkli mi?
Cok diz hareketi var mi? Meniskusler sikintili.
Baslasan baslanir mi?

gençken ve profesyonel olarak basketbol oynadığım dönem denemiştim. gerçekten inanılmaz yorucu bir spor. kendinize ait yaklaşık 100 m2 alan içerisinde durmadan koşturuyorsunuz.

diz konusunda ise dizlere çok yük biniyor. koşarken ani duruşlar yapmanız gerekiyor ve bu yük de neredeyse tamamen dize yükleniyor.
www.optimumtennis.net
  • teritori  (12.07.16 08:44:48)
menisküs sıkıntılı ise hiç bulaşma. dirseklerde ve dizlerde riski artırıyor.

zevkli olduğu doğru, aynı zamanda yorucu. ama dizlere bişey olur.
  • babilbaligi  (12.07.16 09:15:21)