Londra'ya 8-9 gun cok mu?

Selam,

kurban bayrami icin londra planlari yapsam mi diye dusunuyorum. Pasaportumun suresi de bitti, sifirdan baslayacagim eger niyetlenirsem.

8-9 gun cok fazla olur mu londraya? Muzeler pahali degilse 2-3 muzeye gitmek isterim, sokaklarinda bos bos dolanmak isterim falan filan. Eger coksa rotayi nerelere kaydirabilirim? Butce sikintim pek yok.

Bir de hostelde kalmayi dusunuyorum, hangi hosteli onerirsiniz? F/p. Kalacak yere cok para vermeyi sevmiyorum, onun disinda sunu yapmadan donmelerinizi de sayabilirsiniz.

Bir gununde oxford'a gitmem gerekiyor, arkadasim doktora yapiyor, okul guzel mi? Ne bilim harvard'a stanford'a gitmistim baya hosuma gitmislerdi, oxford'u da gorim mi yoksa arkadasimi londra'ya mi cagirim?

Değil. Az bile gelebilir. Biz 9 gün gitmiştik, iki gün daha olsa diye dönmüştük.

Çok fazla konser ve event oluyor Camden bölgesinde. Onlara bakarsan net olarak sıkılmazsın.

Hostel yerine bizim kaldığımız yeri önerebilirim; The Stay Club. Öğrenciysen Camden şubesinde kalabilirsin. Değilsen Willesden'da tren istasyonuna çok yakın bir şubesi daha var.

Oxford'a git, değişiklik olur.
  • polifonik osuruk  (11.07.16 09:36:10)
Devlete ait tüm müzeler ücretsiz. Yalnız değilseniz 8-9 günde sıkılmazsınız.

  • 1lisan1insan  (11.07.16 11:54:30)
1) Eğer seviyorsan mutlaka bir müzikal izle.
2) Shakespeare's Globe'un içini gez.
3) Camden'daki Barfly'a git, birçok ünü grubun daha amatörken çaldığı bar.
4) Eğer seviyorsan Harry Potter stüdyosuna gidebilirsin. www.wbstudiotour.co.uk
5) Fish & Chips yemeden dönme tabi ki.
6) Natural History Museum'a git. Bu arada müzelerin çoğu ücretsiz.
7) portobello road market'a gidebilirsin.
8) Çiçeklere merakın varsa Columbia Road Flower Market'e gidebilirsin, çok değişik ve güzel çiçekler var.
9) Tate Modern'in cafesindeki manzara süper, müzeyi gezdikten sonra orada bir şeyler içebilirsin.
10) Buckhingam Sarayı'nın önünde askerlerin değişim törenini izleyebilirsin. changing-guard.com

11) Hyde Park'ta bisikletle gezebilirsin.
12) Kensington Gardens da güzeldir, orada da bisiklete binebilirsin, hem de Peter Pan heykelini görebilirsin.
13) Kitapseversen Foyles'a gidebilirsin, kitap cenneti gibi.
14) Covent Garden güzeldir, tam sokaklarında dolaşmalık bir yer. Brick Lane taraflarına da gidebilirsin, haftasonları festival havasında oluyor genelde.
15) Caz seviyorsan Ronnie Scott's Jazz CLub var, oraya gidebilirsin.
16) British Museum zaten direkt görülmeli.
17) London Eye'a binmek yerine yeni açılan roof barlardan birine gidip daha güzel bir manzara seyredebilirsin, hem de bir kokteyl eşliğinde.
18) Millenium Bridge'den yürüyerek geç.

Listeyi uzatmak mümkün. Yani 9 günde Londra'da sıkılman mümkün değil. :)
  • ginevra molly potter  (11.07.16 20:53:52)