yağ nakli

Arkadaşlar merhaba.

Ben ve kafeinden bir milyon olmuş kafam yine sizlerle.

Bazen duyuruda kilo almak için çırpınan arkadaşları görüyorum, bazıları ise kilo vermek için çırpınıyor.

Şimdi, sormak istediğim, tıbben yağ nakli mümkün mü?

Mesela a kişisi b kişisine 10 kilo yağ verecek. a kişisi kilo kaybına ugrayacak, b kişisi ise kilo alacak.

Mikemmel bir dünya olmaz mıydı o zaman?

not: fazladan 40 kilom var, isteyen varsa hemen nakledelim.

not 2 : merak edenler için bu düşünceler şu tarz müzikler dinlerken geliyor aklıma : www.youtube.com

not 3 : adı anonymice.. arkadaşları ona aynstayn diyor.. :)

Bizim de aklımıza geliyor böyle şeyler ama başlık açmıyoruz. Olacak şey mi allah aşkına?

  • fuzzy olmak istemistim  (10.07.16 18:41:50)
Ne guzel baslik olmus helal kardesim. 27 kisiyle yattim 28.olsun mu kararsizim basliklarindan daha iyi amk.

  • brad pitt  (10.07.16 18:45:22)
Bunu kesfederlerse o kadina ya da adama dunyadaki butun odulleri vermeleri lazim.

Ben goremedim, benden sonraki siskolar gorsun bari :/
Neys ebelki dogal seleksiyona ugrariz filan, belli olmaz o da.
  • kuehles blondes  (10.07.16 19:04:20)
Önce beyin naklini bekle kardeşim. Sonra vazgeçersin bazı şeylerden.

  • cahs  (10.07.16 19:09:55)
Ne kadar güzel bir dünya olurdu öyle :) mevcut operasyonlar bile riskli. Komşumuzun akrabası vucudundan alınan yağı gögsüne enjekte ettirdi. Komaya girdi ve ertesi gün öldü. Çok da şey yapmamak lazım.

  • jazzabel  (10.07.16 19:46:56)
Başkasından olmuyor. Yağ transfer ederken boş yağ transfer etmiyorsun. Hücreler aktarılıyor. O hücreleri de bağışıklık sistemi tanıyıp saldırıyor. Bir karaciğer, böbrek gibi hayati değil ki dayandığı kadar deyip takasın.

  • Lim5  (10.07.16 20:48:33)
Gaita nakli bile yapilan dunyada yag niye yapilmasin :)

@lim5 yuz nakli gibi endikasyonlarda yapilabilir bence
  • la noix  (10.07.16 20:55:40)
@la noix Yüz naklinde hasta zaten immünosuppressan kullanacak, yapılabilir belki ama otolog transfere bir üstünlüğü olur mu bilmiyorum. Allojenik denenmiş hastalar var. Mesela bu ama bu hasta normal sayılmaz. KİT olmuş. jco.ascopubs.org

  • Lim5  (10.07.16 21:18:45)
sadece penise yağ enjekte ediyorlar kalınlaştırmak için. nun haricinde salak mısın derler adama ki çok zor zaten. bir de bir doktor efsanesi var : doğuda birisi eşeğin afedersin zikini kesip doktor bunu bana dik demiş o geldi aklıma.

  • illegalstar  (11.07.16 04:16:58)